Workshopy

Workshopy jsou pořádané zejména pro rozšíření znalostí pro studenty a absolventy kurzů Improve Academy, ale navštívit je může také široká veřejnost. Z kapacitních důvodů je důležité se do workshopu přihlásit, protože jsou součástí výuky a posluchač má možnost se i dozvědět další informace o pořádaných kurzech. Termíny jednotlivých workshopů postupně doplňujeme.

Typy školení: Workshop dopolední, celodenní kurz nebo celý víkendový blok (zpravidla obsahuje některý z dopoledních workshopů).

WORKSHOPY PRAHA

Fyziofitness víkend

Termíny:
Říjen - 19. 10. + 20. 10. - Trigger pointy
Listopad – 2. 11. + 3. 11. – Kyčel

První pomoc

Termín: každý měsíc
Praktický seminář První pomoc je určený pro studenty všech kurzů IMPROVE ACADEMY a nyní jej nově otevíráme i pro veřejnost, OVŠEM jen pro omezený počet posluchačů, aby se zachovala vysoká kvalita semináře.

Seminář první pomoc se koná jednou za měsíc, během kurzu jsou používány profesionální pomůcky. Pro posluchače je seminář nejen poučný, ale i zábavný a s praktickými ukázkami.

Sportovní výživa

Termín: 21. 9. 2019

Workshop bude o dvou hlavních tématech, a sice optimalizace makroživin a doplňky stravy. Oba dva bloky budou propojeny s praktickou částí.

Zdravou cestou k józe

Termín: 5. - 6. 10. 2019

Setkání se dvěma lektory: zkušeným fyzioterapeutem a instruktorem jógy 1. třídy. Účelem vzdělávací akce Zdravou cestou k józe je poskytnout instruktorům jógy základní průpravu pro práci se svými žáky, kteří přichází na lekce s bolestmi či omezením hybného systému.

Hatha jóga

Termín: 12. 10. 2019 (10:00 - 17:00)

Workshop je veden prakticky (obsah a fáze ásány, členění pozic od začátečnických po pokročilé varianty, benefity a kontraidikace pozic, skladba hodiny, relaxační a dechové cvičení). Zde je kapacita omezena na maximálně počet 16 účastníků, je otevřena jak pro hotové instruktory, tak pro studenty instruktorských kurzů, ale také pro veřejnost, která jógu praktikuje již nějaký čas, ale zatím nemá instruktorské ambice (není vhodný pro naprosté začátečníky)

Trigger pointy

Termín: 20. 10. 2019 (9:15 - 13:00)

Obsahem semináře je nejen teorie ale také praktický nácvik relaxace, masáže krční páteře, strečinku a také uvolnění spoušťových bodů.
Seminář je vhodný pro trenéry terapeuty, ale i pro širokou laickou veřejnost. Bude součástí výuky specializačního víkendu pro kurz Funkční trenér se zdravotním zaměřením a pro veřejnost Fyziofitness víkendu.

Bioimpedanční měření na INBODY

Termín: 2. 11. 2019 (10:00 - 14:00)

Na workshopu si ukážeme prakticky, jak se toto měření provádí a jaké zásady by se měly dodržovat pro co nejobjektivnější měření, jaký je další postup práce s výsledky a další zajímavosti.
Praktická část bude doplněna teorií na téma atropometrie a různé měřící techniky.
Všichni účastníci workshopu se můžou změřit a zájemci pouze o změření se můžou nechat změřit dle ceníku (základní 149 Kč/komplexní 499 Kč).

Dětská jóga

Termín: 3. 11. 2019

 • Společné jógové protažení (dospělí)
 • Teoretická část
 • Praktické cvičení s několika dětmi a maminkami

 

Kyčle

Termín: 3. 11. 2019 (9:15 – 13:00)

 • Funkční centrace kyčelního kloubu
 • Vývojová kineziologie kyčelního kloubu
 • Neutrální postavení + manuální centrace
 • Vliv koaktivace svalových řetězců na stabilizaci osového orgánu
 • Cvičení pro kyčelní kloub s propojením na osový orgán

Výživa v těhotenství, během kojení a výživa dětí

Termín: 30. 11. 2019 (10:00 - 14:00)

Výživa od početí až po poslední dny do porodu. Jak se stravovat, pokud během těhotenství sportuji, jaké brát doplňky stravy a jaké sportovní preparáty mohu užívat. Jak mohou vaše stravovací návyky ovlivnit vaše dítě. Výživa dítěte – od kojení až po plné stravování. Jak nejlépe připravit dítě a neučit ho špatným návykům, zamezit budoucím chorobám a alergiím. Ukázka jídelníčku pro těhotnou, kojící matku a jak nejlépe sestavit pestrý jídelníček pro matku i dítě, aby bylo jídlo výživné a chutné pro oba.

Funkční dynamická stabilizace lopatky

Termín: připravujeme

Lopatka potažmo ramenní pletenec je jedním z nejdůležitějších funkčních jednotek pohybového aparátu.

 • Lopatka - první stabilizovaný segment.
 • Vývojová kineziologie ramenního kloubu.
 • Neutrální postavení + manuální centrace lopatky.
 • Vliv koaktivace svalových řetězců na stabilizaci osového orgánu.
 • Cvičení pro ramenní pletenec s propojením na osový orgán.

Páteř

Termín: připravujeme

Obsah workshopu:

 • funkční anatomie osového orgánu
 • rozbor nejčastějších disbalancí a poruch
 • rozvíjení mobility páteře
 • postupy rozvoje stability páteře

Pánevní dno

Termín: připravujeme

 • Anatomie, funkční celek - propojení pánevní dno a střed těla.
 • Pánevní dno z pohledu metody DNS, Mojžíšové, jógy, psychosomatiky.
 • Cvičení samostatně pro pánevní dno i v rámci celku pohybové soustavy.
 • Pánevní dno oslabené čí přetížené?
 • Co vše vstupuje do aktivace svalů pánevního dna?

Deep Tissue I.

Termín: připravujeme

Kurz pro maséry, kterým již nestačí základní masérské hmaty a chtějí svoji práci dělat efektivněji. Jak pomoci klientovi a nezničit sám sebe? V jednodenním kurzu se naučíte práci třeba s lokty a s předloktím a využívat váhu svého těla. Deep tissue, tedy hloubková masáž je vhodná pro masáž sportovců a klientů s extrémní zátěží a zatuhlými svaly či s dllouhodobými, chronickými bolestmi.

Atletika s Jirkou Mužíkem

Termín: Připravujeme

Tréninkový program zaměřený na rozvoj rychlosti a fyzické kondice. Vyzkoušíte si atletické metody tréninku s českým rekordmanem v běhu na 400m překážek, olympionikem a reprezentantem na mezinárodních závodech. V současné době se Jirka věnuje trénování a organizování sportovních kempů.

 

Základy plyometrického tréninku

Termín: připravujeme

Plyometrický trénink se většinou využívá u sportovců ke zvýšení výkonu, rychlosti a síly. Cviky cílí na svalová prodloužení a kontrakce v rychlém sledu. Tento typ tréninku vidíme nejčastěji u hokejistů, fotbalistů, bojovníků a atletů, kde je potřeba zvyšovat výkon a dynamiku pohybu. Lektorem tohoto workshopu je hokejový, kondiční trenér a lektor trenérských kurzů v Improve Academy KOFY.

 

Zdravé chodidlo

Termín: připravujeme

Noha je velmi důležitý článek naší pohybové soustavy. Nabízí první kontakt se zemí a velmi ovlivňuje, jak se na té zemi budeme držet, budeme stabilní. Jako každý sval v našem těle, i svaly chodidla potřebují pohyb.

Svalové řetězce

Termín: připravujeme

Obsah workshopu:

 • Anatomie svalových řetězců
 • Přirozená funkce a možnost aplikace v tréninku
 • Využití znalostí řetězců při strečinku a kompenzaci

Hátha jógová praxe

Termín: připravujeme

Ve workshopu se posluchač dozví jak by měla být postavena lekce hatha jógy, vyzkouší si postavit svou lekci v malé skupince. Z ásanové praxe se proberou základní ásany a jejich varianty pokročilosti, jejich benefity a kontraindikace. Samozřejmostí semináře budou relaxační a meditační techniky.