Informace o kurzu sportovní masáže
v Praze

Sportovní masáž (13 900 Kč)

Úspěšný držitel Osvědčení o profesní kvalifikaci je oprávněn založit vlastní vázané živnosti “masérské, rekondiční a regenerační služby pro sportovní masáž”.

Kurz sportovní masáž pod hlavičkou Improve Academy je akreditovaný MŠMT (068/2018-50) a je vhodný pro každého, kdo se chce profesně věnovat masážím. Kurz je také vhodný pro úplné začátečníky a lze jej absolvovat jako rekvalifikační. Absolvováním kurzu získáte skvělé vzdělání jak v masérské praxi, tak i v ostatních oblastech péče o kondici vašich budoucích klientů (propojení s dalšími kurzy Improve Academy).

Budete ovládat anatomii lidského těla, specifika sportujících i rehabilitačních klientů. Kurzy vzájemně propojujeme tak, aby absolventi našich kurzů získali komplexní pohled na lidské tělo i psychiku a získali potřebnou důvěru ve svou kvalitu a profesionalitu maséra. Kurz vám umožní nejen založit si vlastní živnost, ale otevře vám dveře k dalším úrovním vzdělávání.

 

Výhody našeho kurzu sportovní masáže

 

Akreditováno MŠMT

Akreditace od MŠMT (Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy) Vám zaručuje standard, který je na kurz kladen. Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky dostanete certifikát, který Vám díky akreditaci poslouží jako podklad pro získání živnostenského listu.

Díky tomu, že je náš kurz rekvalifikační, může Vám být uhrazen Úřadem práce. Pro více informací nebo pro pomoc s potřebnými dokumenty nás neváhejte kontaktovat.

Termíny kurzu

PRAHA

28. - 29. 9.
12. - 13. 10.
26. - 27. 10.
9. - 10. 11.
23. - 24. 11.
7. a 8. 12.

 

ZKOUŠKA
Zkouška proběhne 12. 12. 2019

 

změna termínu vyhrazena

 

Komplexní studium

Sportovní masáž se dotýká i dalších témat a oborů, které by měl každý úspěšný absolvent znát. Naučíte se například sestavit výživového plánu na míru (kurz Poradce pro výživu). Techniky rehabilitačního cvičení.

Vlastní autorizovaní zástupci

V kurzu vyučují přímo autorizovaní zástupci, u kterých budete zároveň skládat závěrečnou zkoušku.

Tým odborníků

Na výuce se vedle zkušeného týmu z ostatních oborů (trenérský kurz, poradce pro výživu) podílí vyhledávané a masérky a fyzioterapeutky pro odbornou výuku masérského kurzu.

Moderní prostředí

V Praze školíme v posilovně FitnessAction. Prostory této posilovny byly projektovány přímo pro účely tréninku. Pro zastánce klasických forem posilování jsou zde stroje, cardio a volné váhy ve slušivém a především funkčním stylu TechnoGym. K dispozici jsou nejen moderní stroje, činky, ale i komfortní cardio. Máte možnost tréninku i s vlastní váhou těla s pomůckami TRX, Aquahit, Bosu, GUN-eX atd.

Navazující kurzy

Deep Tissue I.

Kurz pro maséry, kterým již nestačí základní masérské hmaty a chtějí svoji práci dělat efektivněji. Na kurzu se naučíte speciální techniky a hmaty, jiné polohování klienta a správnou posturu při masáži. Náplň kurz tvoří jak teoretická část zaměřená na anamotii hlubších vrstev svalů a nervový systém, tak praktická část s nácvikem technik.

detaily

 

Specializační víkendy
Vlastní praktická masérská a přípravná část probíhá formou specializačních víkendů (dvakrát měsíčně), ostatní výuka dle rozvrhu v součinnosti s ostatními kurzy (anatomie, tčm, psychologie, první pomoc, fyziofitness víkend, základy tvorby jídelníčků).

Studijní materiály v ceně
Každý student získá výukové materiály v elektronické podobě. V případě, že by chtěl materiály tištěné, je možno si je u nás zakoupit.

Slevy pro absolventy
Absolventům se otevírají dveře dalšího vzdělávání se slevou jak formou nástaveb ke kurzům, tak formou workshopů, které prohlubují již tak obsáhlé znalosti.

Proč zvolit Improve Academy?

 • Vysoká uplatnitelnost absolventů Improve Academy na trhu práce díky kvalitě získaných znalostí v našich kurzech.
 • Tým odborníků ve vyučovaných oborech (masáž - profesionální masérky a fyzioterapeuti, anatomie - přednášející na lékařských fakultách a FTVS, semináře první pomoc - profesionální záchranáři, semináře Tradiční čínské medicíny - profesionální terapeutky s vlastní praxí, Jídelníčky - profesionální výživoví poradci, Psychologie - profesionální sportovní psycholog).
 • Dlouhodobá spolupráce s profesionálními sportovci, lázněmi - příležitost k budování kontaktů.
 • Reference absolventů.
 • Rozšířená nepovinná výuka formou volného přístupu do modulů ostatních kurzů (víkend Fyziofitness s workshopem dle vlastního výběru z kurzu Funkční trenér se zdravotním zaměřením, Sestavení jídelníčku z kurzu Poradce pro výživu).
 • Možnost splátek.
 • Vystavení certifikátu v Češtině i Angličtině.
 • Absolventi kurzu získají v dalších kurzech Improve academy finanční i časovou úsporu - uznání některých témat v rámci nástavbového studia)

 

Detaily kurzu Sportovní masáž

Termín kurzu: od 28. 9. 2019 do 8. 12. 2019

Zkouška profesní kvalifikace “sportovní masáž” (69-037-M) prosinec 2019 (termín zkoušky bude upřesněn)

Závěrečná zkouška před autorizovanou osobou podléhá hodnotícím standardům Národní soustavy kvalifikací , které jsou jednotné pro celou ČR, prostřednictvím autorizovaných zástupců (u nás to jsou Eva Mackanič a Radka Geffertová).

Po úspěšném absolvování zkoušky obdržíte Osvědčení o získání profesní kvalifikace pro sportovní masáž.

Profil studenta kurzu pro rekvalifikaci: pro úspěšné dokončení kurzu včetně závěrečné zkoušky se předpokládá ukončené střední vzdělání a plnoletost uchazeče.

Minimum uchazeče o samotnou zkoušku: základní vzdělání a plnoletost, prohlášení o bezinfekčnosti.

Minimální počet studentů k otevření kurzu: 8
Maximální počet studentů k přijetí do kurzu: 10

Místo výuky: Praha

Cena kurzu: 13 900 Kč (pro absolventa Improve kurzu 10 900 Kč)

Cena za zkoušku před autorizovaným zástupcem pro ostatní zájemce, tudíž bez absolvování kurzu Sportovní masáž pod Improve Academy, je 2 000 Kč.

 

 

Co je obsahem kurzu

 • Osnova kurzu odráží standard Národní soustavy kvalifikací, jde o praktickou přípravu k závěrečné zkoušce.
 • Ruční masáže celého těla, masérské techniky a hmaty na různé segmenty lidského těla dle individuálních potřeb (sportovní, rekondiční, pohotovostní, tonizační, relaxační, aj.)
 • Přednášky nad rámec kurzu Sportovní masáž: specializační fyziofitness víkend, který je zaměřen na funkční a nápravné cvičení, což ve vaší praxi nesčetněkrát využijete a získáte také konkurenční výhodu. Součástí zvoleného fyziofitness víkendu je také workshop (každý měsíc je jiné téma workshopu a jiný lektor, například Robert Chott a triggerpointy) a vy tento víkend včetně workshopu získáte automaticky ke kurzu Sportovní masáž.
 • Dietologický seminář.
 • Semináře první pomoci, psychologie a Tradiční čínské medicíny.

 

Jak probíhá výuka

Vlastní praktická masérská a přípravná část probíhá formou specializačních víkendů (dvakrát měsíčně), ostatní výuka dle rozvrhu v součinnosti s ostatními kurzy (anatomie, tčm, psychologie, první pomoc, fyziofitness víkend, základy tvorby jídelníčků).

Uplatnění absolventa kurzu

Uplatnění po úspěšném absolvování kurzu: wellness centra, solária, masérny, provoz vlastního studia, spolupráce se s sportovními kluby, jednotlivými sportovci a lázněmi.

 

Kurzem Sportovní masáže v Praze vás provedou

Radka Geffertová
autorizovaný zástupce

Eva Mackanič
autorizovaný zástupce, lektorka

Denisa Fuksová
lektorka

Ondřej Pavlovič
lektor

Silvie Nosková
lektorka

 

Cena kurzu 13 900 Kč zahrnuje:

 • Praktickou i teoretickou část masérského kurzu.
 • Workshop TEJPOVÁNÍ v hodnotě 2 900 Kč.
 • Semináře první pomoci, psychologie a TČM.
 • Seminář Sestavení individuálního jídelníčku.
 • Studijní materiály v elektronické podobě.
 • Osvědčení o absolvování rekvalifikačního kurzu s uvedením čísla akreditace (068/2018-50)
 • Závěrečnou zkoušku profesní kvalifikace (sportovní masáž 69-037-M)
 • Osvědčení o získání profesní kvalifikace v češtině i angličtině

Platnost certifikátu

Platnost není časově omezená a platí na území ČR. V zahraničí záleží na každém zaměstnavateli, zda certifikát uzná.

"Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein

 

Místo výuky kurzu

PRAHA

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Markéta Kubínová absolventka kurzu Sportovní masáž a Funkční trenér se zdravotním zaměřením

Tímto bych chtěla poděkovat týmu Improve Academy a členům Péťovi Neplechovi, Denise Fuksové, Evě Mackanič, Honzovi Hlavešovi, Květě Hofnerové a ostatním, kteří se podíleli na kurzu Sportovní masáže. Jsem ráda, že jsem si jako druhý kurz od Improve vybrala právě tenhle, kde jsem měla tu čest učit se od profesionálů, rozšířit si tak svůj okruh znalostí a možností a poznat super lidi z týmu Improve vřele doporučuji a už se těším na další spolupráci s Vámi formou workshopů. Ještě jednou moc děkuji, jste úžasní.

 

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu sportovní masáže

Po absolvování kurzu Sportovní masáž budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše moto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

 

Přihláška do kurzu

Vyplňte prosím všechny údaje označené *

Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečný certifikát!

Kurz *

Umístění kurzu *

Titul *

Jméno a příjmení *

Adresa (Ulice, město, PSČ)*

Telefon *

E-mail *

Datum narození *

Místo narození *

Dosažené vzdělání *

Vzkaz

Odkud jste se o nás dozvěděli?

 

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.