Informace o kurzu sportovní masáže
v Praze

Sportovní masáž

cena kurzu - 15 000 Kč včetně dvou fyziofitness víkendů
pro absolventy kurzů IA (nástavba) - 10 000 Kč

 

Úspěšný držitel Osvědčení o profesní kvalifikaci je oprávněn založit vlastní vázané živnosti “masérské, rekondiční a regenerační služby pro sportovní masáž”.

Kurz sportovní masáž pod hlavičkou Improve Academy je akreditovaný MŠMT (MSMT-16941/2021-2) a je vhodný pro každého, kdo se chce profesně věnovat masážím. Kurz je také vhodný pro úplné začátečníky a lze jej absolvovat jako rekvalifikační. Absolvováním kurzu získáte skvělé vzdělání jak v masérské praxi, tak i v ostatních oblastech péče o kondici vašich budoucích klientů (propojení s dalšími kurzy Improve Academy).

Budete ovládat anatomii lidského těla, specifika sportujících i rehabilitačních klientů. Kurzy vzájemně propojujeme tak, aby absolventi našich kurzů získali komplexní pohled na lidské tělo i psychiku a získali potřebnou důvěru ve svou kvalitu a profesionalitu maséra. Kurz vám umožní nejen založit si vlastní živnost, ale otevře vám dveře k dalším úrovním vzdělávání.

 

Výhody našeho kurzu sportovní masáže

 

Proč zvolit Improve Academy?

 • Vysoká uplatnitelnost absolventů Improve Academy na trhu práce díky kvalitě získaných znalostí v našich kurzech.
 • Tým odborníků ve vyučovaných oborech (masáž - profesionální masérky a fyzioterapeuti, anatomie - přednášející na lékařských fakultách a FTVS, semináře první pomoc - profesionální záchranáři, Jídelníčky - profesionální výživoví poradci, Psychologie - profesionální sportovní psycholog).
 • Dlouhodobá spolupráce s profesionálními sportovci, lázněmi - příležitost k budování kontaktů.
 • Reference absolventů.
 • Rozšířená nepovinná výuka formou volného přístupu do modulů ostatních kurzů (víkend Fyziofitness s workshopem dle vlastního výběru z kurzu Funkční trenér se zdravotním zaměřením, Sestavení jídelníčku z kurzu Poradce pro výživu).
 • Možnost splátek.
 • Vystavení osvědčení s celostátní platností v Češtině i Angličtině.
 • Absolventi kurzu získají v dalších kurzech Improve academy finanční i časovou úsporu - uznání některých témat v rámci nástavbového studia)

 

Detaily kurzu Sportovní masáž

 

Termín kurzu: podzim 2024 (v případě nenaplnění kurzu jsou přihlášení zájemci automaticky zařazeni do následujícího běhu kurzu), změna termínu zahájení kurzu vyhrazena.

Zkouška profesní kvalifikace “sportovní masáž” (69-037-M) - termín zkoušky bude upřesněn

Závěrečná zkouška před autorizovanou osobou podléhá hodnotícím standardům Národní soustavy kvalifikací , které jsou jednotné pro celou ČR, prostřednictvím autorizovaných zástupců (u nás to jsou Eva Mackanič a Radka Geffertová).

Po úspěšném absolvování zkoušky obdržíte Osvědčení o získání profesní kvalifikace pro sportovní masáž.

Vstupní požadavky pro účast na kurzu: plnoletost, zdravotní způsobilost prokázána lékařským potvrzením.

Minimum uchazeče o samotnou zkoušku: základní vzdělání a plnoletost, prohlášení o bezinfekčnosti, zdravotní způsobilost pro výkon profesní kvalifikace prokázána lékařským potvrzením.

Minimální počet studentů k otevření kurzu: 8
Maximální počet studentů k přijetí do kurzu: 10

Místo výuky: Praha

Cena kurzu: 15 000 Kč

Cena za zkoušku před autorizovaným zástupcem činí 2 500 Kč, pro ostatní zájemce, tudíž bez absolvování kurzu Sportovní masáž pod Improve Academy, je 5 000 Kč.

 

 

Co je obsahem kurzu

 • Osnova kurzu odráží standard Národní soustavy kvalifikací, jde o praktickou přípravu k závěrečné zkoušce.
 • Ruční masáže celého těla, masérské techniky a hmaty na různé segmenty lidského těla dle individuálních potřeb (sportovní, rekondiční, pohotovostní, tonizační, relaxační, aj.)
 • Přednášky nad rámec kurzu Sportovní masáž: specializační fyziofitness víkend, který je zaměřen na funkční a nápravné cvičení, což ve vaší praxi nesčetněkrát využijete a získáte také konkurenční výhodu. Součástí zvoleného fyziofitness víkendu je také workshop (každý měsíc je jiné téma workshopu a jiný lektor, například Robert Chott a triggerpointy) a vy tento víkend včetně workshopu získáte automaticky ke kurzu Sportovní masáž.
 • Dietologický seminář.
 • Semináře první pomoci, psychologie.

 

Jak probíhá výuka

Vlastní praktická masérská a přípravná část probíhá formou specializačních víkendů (dvakrát měsíčně), ostatní výuka dle rozvrhu v součinnosti s ostatními kurzy (anatomie, psychologie, první pomoc, fyziofitness víkend, základy tvorby jídelníčků).

Uplatnění absolventa kurzu

Uplatnění po úspěšném absolvování kurzu: wellness centra, solária, masérny, provoz vlastního studia, spolupráce se s sportovními kluby, jednotlivými sportovci a lázněmi.

 

Kurzem Sportovní masáže v Praze vás provedou

Radka Geffertová
autorizovaný zástupce

Eva Mackanič
autorizovaný zástupce, lektorka

Denisa Fuksová
lektorka

Josef Krubner
lektor

Robert Chott
lektor

Radoslav Mikloš
lektor

 

Cena kurzu zahrnuje:

 • Praktickou i teoretickou část masérského kurzu.
 • Semináře první pomoci, psychologie.
 • Seminář Sestavení individuálního jídelníčku.
 • Studijní materiály v elektronické podobě.
 • Osvědčení o absolvování rekvalifikačního kurzu s uvedením čísla akreditace (MSMT-16941/2021-2)

 

Platnost osvědčení s celostátní platností

Platnost není časově omezená a platí na území ČR. V zahraničí záleží na každém zaměstnavateli, zda osvědčení s celostátní platností uzná.

"Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein

 

Místo výuky kurzu

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Jan Kaisler absolvent kurzu Sportovní masáž

S odstupem času musím konstatovat, že jsem velmi spokojen s výběrem Improve Academy, kde jsem absolvoval kurz sportovní masáže. Během kurzu jsme dostali velmi kvalitní základ k dalšímu rozvíjení v této profesi.
Zpětné jsem rád i za to, že v učebně nebylo moc studentů, a lektorka se tak mohla věnovat každému dostatečně dlouhou dobu. Což se nedá srovnat s kurzy, které jsem navštívil později, kde už takový komfort nebyl.

Markéta Kubínová absolventka kurzu Sportovní masáž a Funkční trenér se zdravotním zaměřením

Tímto bych chtěla poděkovat týmu Improve Academy a členům Péťovi Neplechovi, Denise Fuksové, Evě Mackanič, Honzovi Hlavešovi, Květě Hofnerové a ostatním, kteří se podíleli na kurzu Sportovní masáže. Jsem ráda, že jsem si jako druhý kurz od Improve vybrala právě tenhle, kde jsem měla tu čest učit se od profesionálů, rozšířit si tak svůj okruh znalostí a možností a poznat super lidi z týmu Improve vřele doporučuji a už se těším na další spolupráci s Vámi formou workshopů. Ještě jednou moc děkuji, jste úžasní.

 

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu sportovní masáže

Po absolvování kurzu Sportovní masáž budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše moto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

 

Přihláška do kurzu

  Vyplňte prosím všechny údaje označené *
  Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečné osvědčení s celostátní platností! Oprava chybných či neúplných údajů na osvědčení je zpoplatněna částkou 500 Kč (včetně poštovného a balného). Věnujte proto vyplnění přihlášky pozornost.
  Pokud nebude kurzovné uhrazeno do 3 pracovních dní od data podání přihlášky, bude přihláška automaticky vyřazena z naší evidence a Vaše místo v kurzu připadne dalšímu zájemci.

  Kurz *

  Umístění kurzu *

  Titul

  Jméno a příjmení *

  Adresa (Ulice, město, PSČ)*

  Telefon *

  E-mail *

  Datum narození *

  Místo narození *

  Dosažené vzdělání *

  Vzkaz

  Odkud jste se o nás dozvěděli?

  Kód

   


   

   

  Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.