Trénink běžce ve fitku

Termín: 15. 10. 2023 (od 10 do cca 14 hod.)
Místo konání: AZ Fitness, Brno, Pražákova 1008/69, budova AZ Tower
Lektor: Václav Tofl
Cena: Pro studenty a absolventy všech kurzů IMPROVE ACADEMY 750 Kč platbou převodem / 800 Kč hotově na místě. Cena pro veřejnost 1 290 Kč platbou převodem / 1 400 Kč hotově na místě.

 

Správně nastavený silový trénink a kompenzační cvičení je často zanedbávanou součástí běžeckého tréninku nejen u amatérských a kondičních hobby běžců. Workshop je určený pro trenéry, nebo běžce (sportovce, jejichž sport zahrnuje běhání), kteří se chtějí dozvědět jak na to. Workshop bude jak teoretický, tak i praktický, proto oblečení na cvičení s sebou.

Náplň workshopu:

  • kontralaterální zkřížená lokomoce z pohledu vývojové kineziologie a konceptu DNS
  • propojení horních a dolních končetin středem těla, souvislosti švihové práce horních končetin s fázickou a odrazovou prací dolních končetin
  • "pokročilé" diferencované stabilizace a cvičení v metodické vývojové řadě podle DNS (holub, tripod, rytíř, výpad), praktické cvičení v těchto pozicích a přechody mezi nimi
  • zásobník a volba cviků jak pro pohybový rozvoj, tak pro podporu rozvoje výkonnosti pro specifické běžecké disciplíny, tedy jaké cviky zvolit pro rozvoj zrychlení a sprintu a jaké pro vytrvalce nebo trail running (běh v terénu)
  • programing silového a kompenzačního tréninku ve fitku do běžecké přípravy