Informace o kurzu - Výživový poradce
v Praze a Brně

Výživový poradce (Poradce pro výživu)

v akci za 8 720 Kč + workshop Výživa těhotných, kojících a dětí zdarma

 

(platí pro studenty středních a vysokých škol + studenty naší akademie / původní cena 10 900 Kč)

Kurz Výživový poradce je vhodný pro každého, kdo se věnuje zdravému životnímu stylu, zajímá se o zdravé potraviny a racionální přístup ke stravování. Kurz je akreditovaný MŠMT pro pracovní činnost Poradce pro výživu  a úspěšný absolvent získá vedle komplexních dovedností také osvědčení, na základě kterého si může založit živnost.

Výhody našeho kurzu výživového poradce

 

Akreditováno MŠMT

Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky dostanete certifikát, který Vám díky akreditaci poslouží jako podklad pro získání živnostenského listu. S ním se můžete věnovat poradenské činnosti v oblasti zdravé výživy.

Díky tomu, že je náš kurz rekvalifikační, může Vám být uhrazen Úřadem práce. Pro více informací nebo pro pomoc s potřebnými dokumenty nás neváhejte kontaktovat.

Termíny kurzů

PRAHA - 1. 6. 2019
V1 - 1. a 2. 6. 2019 | V2 - 8. a 9. 6. 2019 | V3 - 15. a 16. 6. 2019 | V4 - 22. a 23. 6. 2019 | V5 - 29. a 30. 6. 2019 | V6 - 20. a 21. 7. 2019

* změna a úprava termínů vyhrazena

WORKSHOPY Praha
Výživa těhotných - 27. 7. 2019

 

BRNO - 12. 10. 2019
V1 - 12. a 13. 10. 2019 | V2 - 26. a 27. 10. 2019 | V3 - 9. a 10. 11. 2019 | V4 - 16. a 17. 11. 2019 | V5 - 23. a 24. 11. 2019 | V6 - 30. 11. a 1. 12. 2019

Komplexní studium

Kritický a objektivní náhled na problematiku opřen o zkušenosti lektorů oboru. Společné přednášky s ostatními kurzy umožňuje rozšiřovat si obzory nad rámec kurzu Poradce pro výživu.

Individuální přístup

Umíme zajistit i plně indivduální studium založené na osobních konzultacích mimo výuku i prostory v kombinaci se samostudiem a online konzultací. Úkolem tohoto přístupu je připravit studenta ke zkoušce. Doba závisí na intenzitě a pravidelnosti konzultací.

Tým odborníků

Na kurzu se podílí špičky v oboru výřivového poradenství a odbornou záštitou kurzu je Eliška Dlouhá.

Moderní prostředí

Studenty školíme ve školící místnosti Agentury Motivace v centru Prahy - vybavená učebna (televize k propojení s PC) a  vybavený kuchyňský koutek pro samoobslužné občerstvení během celodenní výuky.
Některé z přednášek se mohou konat i v posilovně FitnessAction. Prostory této posilovny byly projektovány přímo pro účely tréninku. Pro zastánce klasických forem posilování jsou zde stroje, cardio a volné váhy ve slušivém a především funkčním stylu TechnoGym. K dispozici jsou nejen moderní stroje, činky, ale i komfortní cardio. Máte možnost tréninku i s vlastní váhou těla s pomůckami TRX, Aquahit, Bosu, GUN-eX atd.

120 hodin výuky

Hodinová dotace našeho kurzu Poradce pro výživu je 120 hodin, které absolvujete během sedmi víkendů.

Studijní materiály v ceně

Každý student získá na míru vypracovaná (textově a obrazově) skripta o rosahu 145 stran. Skripta obsahují kapitoly probírané v kurzu (Anatomie trávicího traktu a souvisejících orgánů, trávicí hormony; Nutriety a metabolismus; Zdraví a nebezpečí v důsledku stravování; Energetická bilance a tvorba jídelníčku, Doplňky stravy a sport.)

Slevy pro absolventy

Absolventům se otevírají dveře dalšího vzdělávání se slevou jak formou nástaveb ke kurzům, tak formou workshopů, které prohlubují již tak obsáhlé znalosti.

 

Začátek a průběh kurzu

Další kurz: od 1. 6. 2019

Ostatní předměty jsou v termínech v součinnosti s ostatními kurzy, přesný rovrh najdete po přihlášení do kurzu ve studentské sekci nebo na dotaz na studium@improveacademy.cz
Dietologické přednášky se konají v konferenční místnosti Agentury Motivace. Některé praktické semináře jsou ve Fit2B nebo Fitness Action.

Pro získání certifikátu musíte absolvovat minimální docházku 80 % ze 120 hodin výuky - 100 hodin teorie, 20 hodin praxe. Napsat seminární práci a složit závěrečnou zkoušku.

 

 

V kurzu Poradce pro výživu se naučíte

 • Vypočítat a sestavit jídelníček na míru, orientovat se v kalorických tabulkách.
 • Rozdělit živiny, jídlo během dne, absolvujete praktickou ukázku s ohledem na cíle klienta.
 • Jak pracovat se zvláštní kategorií klientů - vegany, vegetariány, vitariány, zvláštnosti ve stravě mladistvých a starších klientů.
 • Základy sportovní výživy - jídlo před a po tréninku, zařazení suplementů.
 • Doplňky stravy, bylinky, sladidla a marketingové tahy, rozpoznat cílenou reklamu.
 • Dietologii a systém diet ve zdravotnictví - jak určit klienta, se kterým mohu pracovat a naopak.
 • Postavení výživového poradce, jeho role a úkoly.
 • Bioimpedance a další využití pomůcek pro měření tělesných komponent a proporcí.
 • Fyziologii trávení živin a anatomii.
 • Funkce trávícího systému.
 • Metabolické procesy.
 • Makroživiny (bílkoviny, tuky, sacharidy, využitelnost živin v organismu, nejvýznamnější zdroje).
 • Mikroživiny (vitamíny,minerální látky, enzymy, stopové látky, jejich úloha v organismu, výskyt v potravinách a důležitost ve výživě zvláštních kategorií klientů).
 • Výpočty indexů tělesné hmotnosti (BMI, BMR, WHR).
 • Základy zdravé výživy.
 • Technologii výživy.
 • Absolvujete semináře Psychologie, Tradiční čínské medicíny a První pomoci.

 

Získáte nejen hluboké znalosti z oboru výživového poradce, ale naučíte se i správně pracovat se svými budoucími klienty.

Kurzem Poradce pro výživu vás provedou

Eliška Dlouhá
odborná záštita, lektorka

Jan Hlaveš
lektor

Silvie Nosková
lektor

Marcela Budínská
lektorka

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sára Buršíková studentka Université Nice-Sophia Antipolis

S kurzem Instruktor fitness a Poradce pro výživu jsem velice spokojená především díky tomu, že se nejede striktně podle "plánů", ale je zde prostor na to, co vás opravdu zajímá a na dotazy a připomínky. Díky tomu byl kurz velice zajímavý a naučný. Dalším velikým plus těchto kurzů je to, že je vede relativně velká skupina odborníků a můžete se setkat s více názory, náhledy ale také získáte více informací.

Lucie Kočová absolventka kurzu Poradce pro výživu

Pokud jde o kurz výživového poradce, mohu ho vřele doporučit. V kurzu jsem se naučila spoustu nových věcí a načerpala velké množství informací. Osobně mohu doporučit, zejména Honzu a Elišku, které považuji za opravdové odborníky, kteří umějí vše hezky vysvětlit a oceňuji jejich ochotu pomoci, když něco nejde, snaží se vždy vyjít vstříc. Za mě spokojenost 🙂

Místo výuky kurzu výživového poradce v Praze

 

Místo výuky kurzu výživového poradce v Brně

Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. - zasedací místnost

 

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu výživového poradce

Po absolvování rekvalifikačního programu Poradce pro výživu budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše motto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Přihláška do kurzu

Vyplňte prosím všechny údaje označené *

Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečný certifikát!

Kurz *

Umístění kurzu *

Pokud jste studentem, vyplňte název instituce, kde studujete:

Titul

Jméno a příjmení *

Adresa (Ulice, město, PSČ)*

Telefon *

E-mail *

Datum narození *

Místo narození *

Vzdělání *

Vzkaz

Odkud jste se o nás dozvěděli?

 

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy, pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.