Informace o kurzu instruktora fitness
v Praze a Brně

Instruktor fitness (Trenérský kurz)

v akci za 6 900 Kč (včetně studijních materiálů)

(platí do 31. 5. 2019 / původní cena 8 900 Kč)

Trenérský kurz je vhodný pro všechny zájemce, kteří se věnují cvičení a zdravému životnímu stylu a chtěli by se touto činností v budoucnu i živit. Úspěšný absolvent našeho kurzu získá osvědčení o rekvalifikaci instruktor fitness (akreditované MŠMT), které je podkladem pro získání živnostenského listu. Kurz je akreditovaný MŠMT, lze ho tedy studovat jako kurz rekvalifikační - hrazený Úřadem práce.

Výhody našeho trenérského kurzu

 

Akreditováno MŠMT
Akreditace od MŠMT (Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy) Vám zaručuje standard, který je na kurz kladen. Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky dostanete certifikát, který Vám díky akreditaci poslouží jako podklad pro získání živnostenského listu. S ním se můžete věnovat tréninku vlastních klientů.  
Rekvalifikační kurz

Díky tomu, že je náš kurz rekvalifikační, může Vám být uhrazen Úřadem práce. Pro více informací nebo pro pomoc s potřebnými dokumenty nás neváhejte kontaktovat.

Komplexní studium

Trenérský kurz se dotýká i dalších témat a oborů, které by měl každý úspěšný instruktor fitness znát. Naučíte se například sestavit výživového plánu na míru (kurz poradce pro výživu). Techniky pomáhající odstranit bolesti zad a krční páteře (kurz funkčního trenéra). Také se dotkneme základů relaxace (kurz jógy).

Individuální přístup
Společně se pokusíme najít možnost, jak kurz a jeho průběh přizpůsobit Vašim možnostem a jak vás nejlépe dovést k úspěšné závěrečné zkoušce.

Tým odborníků
Na kurzu se podílí špičky v oboru trenérství a fitness. Odbornou záštitou kurzu je Daniel Hejret, který má přes 30 let zkušeností a působil například i v několika významných sportovních klubech a i národním reprezentačním týmu. Je zde Mistrem Evropy v brazilském jiujitsu, vítěz CrossFit Open v České republice...

Moderní prostředí
V Praze školíme v posilovně FitnessAction. Prostory této posilovny byly projektovány přímo pro účely tréninku. Pro zastánce klasických forem posilování jsou zde stroje, cardio a volné váhy ve slušivém a především funkčním stylu TechnoGym. K dispozici jsou nejen moderní stroje, činky, ale i komfortní cardio. Máte možnost tréninku i s vlastní váhou těla s pomůckami TRX, Aquahit, Bosu, GUN-eX atd.

V Brně školíme v posilovně AZ FITNESS, která je situována v AZ TOWER, nejvyšší budově v ČR. Nachází se zde špičková řada posilovacích strojů od světové jedničky Life Fitness Signature, která se stala oficiálním partnerem a dodavatelem  vybavení pro OH 2014 v Sochi. Jsou zde připravené také  TRX závěsná lana, kettlebelly, medicinebally, Fitbox totemy, plyometrické bedny, Bosu, balanční podložky, Gun-ex lana, powerbagy, agility žebříky,  overbally, gymbally, hrazdy a mnoho dalších pomůcek.

150 - 250 hodin výuky
Stejně jako v ostatních vzdělávacích zařízeních, každý student musí absolvovat 150 hodin výuky, aby mohl být připuštěn ke zkoušce a mohl získat certifikát.

My ale studentům nabízíme možnost absolvovat dalších 100 hodin a prohloubit si svoje znalosti a zkušenosti, možnost stát se ještě lepším trenérem.

Studijní materiály v ceně
Každý student získá výukové materiály v elektronické podobě. V případě, že by chtěl materiály tištěné, je možno si je u nás zakoupit.

Slevy pro absolventy
Absolventům se otevírají dveře dalšího vzdělávání se slevou jak formou nástaveb ke kurzům, tak formou workshopů, které prohlubují již tak obsáhlé znalosti.

V trenérském kurzu se naučím

 • Sestavovat cvičební plán na míru.
 • Provádět diagnostiku pohybového aparátu.
 • Orientovat se v anatomii a fyziologii člověka.
 • Cvičit na posilovacích strojích a s vahou vlastního těla.
 • Zásobník cviků.
 • Strečink, protahování celého těla.
 • Odhalovat dysbalance pohybového aparátu.
 • Účinně odstraňovat nedostatky pohybového aparátu.
 • Základy psychologie a pedagogiky.
 • A mnoho dalšího.

 

Náš absolvent by měl umět diagnostikovat, co konkrétní člověk potřebuje a zvolit k dotyčnému adekvátní přístup. Pak se individuálně rozhodne, jaká bude forma cvičení.

„Navštěvují nás i lidé, kteří si cvičí pro sebe, ale nechtějí platit za trenéry, protože s nimi měli v minulosti špatnou zkušenost. Naše kurzy naučí každého pracovat samostatně. Jinak to nejde, tím, že máme akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, si úspěšný absolvent může založit živnost. Proto máme vysoké nároky. Nemůžeme si dovolit, aby naši trenéři lidem víc ubližovali, než pomáhali.“

Průběh kurzu

Kurz je unikátní v našem individuálním (proklientském) přístupu. Společně se pokusíme najít možnost, jak kurz a jeho průběh přizpůsobit Vašim možnostem a jak vás nejlépe dovést k úspěšné závěrečné zkoušce. Další nespornou výhodou je, že můžete začít studium třeba hned zítra.  A jak probíhá samotná výuka?

Minimum pro získání certifikátu je obvyklých 150 hodin výuky.

 • 56 hodin teorieanatomie, fyziologie, první pomoc, psychologie, čínská medicína.
 • 94 hodin praxestabilizace, diagnostika, držení těla, HSSP a jeho aktivace, dech, praxe ve fitness, strečink, zásobníky cviků - s vlastní vahou těla, cviky na strojích, činky, tréninkové plány - typy a jejich tvorba, dietologie a tvorba jídelníčku, cvičení ve fitness samostatně.
 • zkouška -  písemný test, ústní a praktická část - obhajoba a rozbor cvičebního plánu, provedení vybraného cviku.

V našem kurzu máte ale možnost absolvovat dalších 100 hodin navíc!

Trenérský kurz se navíc prolíná i s dalšími učebními programy - dbáme na provázanost ve všech úrovních. Všechny tři pilíře, fitness, jóga i výživa, se prolínají. Je to o souvislostech. Každý náš student, ať už si vybere jakýkoliv obor, se v kurzu setká i s ostatními dvěma, plus má možnost navštěvovat zajímavé semináře. Navíc se tedy naučíte i:

 • Rehabilitační techniky, které pomáhají odstranit bolesti zad a krční páteře.
 • Sestavit jídelníček na míru.
 • Základy jógy.

Detaily o průběhu kurzu si můžete přečíst i ve shrnutí od naší bývalé studentky Veroniky.

Chcete-li, přijďte se podívat na ukázkovou hodinu a pak se sami rozhodnete, zda chcete náš kurz absolvovat.

studium@improveacademy.cz

Skupinové lekce

Anatomie

Trenérským kurzem v Praze vás provedou

Daniel  Hejret
odborná záštita

Petr Neplech
lektor

Ondřej Pavlovič
lektor

Eliška Dlouhá
lektorka

Jan Hlaveš
lektor

Pavlína Ondráčková
lektorka

a v Brně to jsou

Darina Kocúrková
odborná záštita, lektorka

Roman Koubík
lektor

Miroslav Holý
lektor

Filip Kosecký
lektor

Cena kurzu

Cena kurzu 6 900 Kč zahrnuje teoretické, teoreticko-praktické přednášky, povinné semináře (Psychologie a Pedagogika, Tradiční čínská medicína a První pomoc a fyziologie), závěrečnou zkoušku a Osvědčení. V ceně kurzu  není zahrnuta permanentka do spolupracujícího fitness centra, skupinové lekce a hlavní studijní materiály (netýká se u rekvalifikací přes ÚP).

Proč není vstupné do posilovny v ceně kurzu? Z jednoduchého důvodu. Každý student prochází studiem individuálním tempem, někdo kurz navštěvuje intenzivně a ukončí studium za jeden měsíc, někdo volí pomalejší tempo a absolvuje za tři měsíce. Není tedy možné zahrnout pevnou částku za vstupné do ceny kurzu, jak to dělají některé společnosti. Délka studia se může lišit až o dva měsíce. Nebylo by to vzhledem k rychlejším studentům fér.

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Yuliya Arkhiyereyeva dvojnásobná mistryně ČR v bikini fitness
Když jsem si dala za cíl vybrat si, kde si budu dělat trenérské kurzy, zjistila jsem, že těch škol je skutečně hodně. Ale po zkoumání a čtení různých informací, jsem se rozhodla pro Improve a rozhodně toho nelituji. Bylo pro mě důležité, že studium můžu začít, kdy budu chtít a nečekat na začátek termínu, jako v jiných školách. Tady se opravdu učí kvalitně a učitelé jsou bezpochyby odborníci. Veškeré informace byly užitečné, měli jsme spoustu praxe a nic z toho pro mě nebylo zbytečné. Nejdřív jsem byla překvapená, že na fitness kurzu se učíme jógu, čínskou medicínu a základy jiných sportů. Teď ty znalosti mi velice pomáhají v mé praxi. Skutečně studium mi dalo spoustu nových užitečných a všestranných znalostí ve sféře sportu a výživy. Je tady skvělá atmosféra!!!
Veronika Kremzová absolventka kurzu Instruktor fitness
Děkuju za skvělý pocit, který si od vás odnáším. Jak jsem si v začátku přála “mít to už za sebou”, dnes bych si to s vámi užila znovu 🙂 - vůbec jsem si neuměla představit, jak skvěle využitelné znalosti mi kurz přinese. Díky za to, že rozumím tomu, jak cvičit a především jak jste mi ukázali, že lze všechnu “teorii” převádět úspěšně do praxe. Děkuji za Vaše různá zaměření, znalosti i vaše osobnosti, protože jsem to celou dobu vnímala jako velké obohacení a každá hodina s vámi tím byla jedinečná.

Velmi upřímně a ráda vás doporučím přátelům, lidem, kteří se chtějí “rekreačně” i profesně zajímat o zdravý životní styl, pohyb a opravdu chtějí, aby jejich konání v tomto směru mělo smysl! A co bych ještě ráda ocenila je Vaše podpora studentů - děláte svou práci skvěle, máte zkušenosti, rozsáhlé znalosti a já jsem byla vždy přesvědčena, že lidem jako vy se bude dařit. Váš upřímný záměr dovést studenta k výsledku - porozumění a ovládání celkového výsledku - je navíc pro nás studenty skvělým motorem.

Díky moc a jen tak dál!

Místo výuky trenérského kurzu

PRAHA

Teoretická výuka + praxe: FitnessAction - Praha 4, Štúrova 1284/20

BRNO

Teoretická výuka + praxe: AZ FITNESS, Pražákova 1008/69, 639 00 Brno

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu instruktora fitness

Po absolvování kurzu instruktora fitness budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše moto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Přihláška do kurzu

Vyplňte prosím všechny údaje označené *

Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečný certifikát!

Kurz *

Umístění kurzu *

Pokud se chcete přihlásit i do dalších kurzů, zatrhněte je, získáte na ně slevu:

Výživový poradce (-2 000 Kč)Funkční trenér (-3 600 Kč)Sportovní masáž (-3 000 Kč)Učitel jógy (-3 600 Kč)Fyziofitness víkendWorkshop (-400)

Titul *

Jméno a příjmení *

Adresa (Ulice, město, PSČ)*

Telefon *

E-mail *

Datum narození *

Místo narození *

Dosažené vzdělání *

Vzkaz

Odkud jste se o nás dozvěděli?

 

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.