Informace o kurzu instruktora fitness
v Praze a Brně

Instruktor fitness (Trenérský kurz)

v akci za 6 900 Kč (včetně studijních materiálů)

(platí do 31. 1. 2020 / původní cena 8 900 Kč)

Trenérský kurz je vhodný pro všechny zájemce, kteří se věnují cvičení a zdravému životnímu stylu a chtěli by se touto činností v budoucnu i živit. Úspěšný absolvent našeho kurzu získá osvědčení o rekvalifikaci instruktor fitness (akreditované MŠMT), které je podkladem pro získání živnostenského listu. Kurz je akreditovaný MŠMT, lze ho tedy studovat jako kurz rekvalifikační - hrazený Úřadem práce.

Výhody našeho trenérského kurzu

 

Akreditováno MŠMT

Akreditace od MŠMT (Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy) Vám zaručuje standard, který je na kurz kladen. Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky dostanete certifikát, který Vám díky akreditaci poslouží jako podklad pro získání živnostenského listu. S ním se můžete věnovat tréninku vlastních klientů.

 

Rekvalifikační kurz

Díky tomu, že je náš kurz rekvalifikační, může Vám být uhrazen Úřadem práce. Pro více informací nebo pro pomoc s potřebnými dokumenty nás neváhejte kontaktovat.

Komplexní studium

Trenérský kurz se dotýká i dalších témat a oborů, které by měl každý úspěšný instruktor fitness znát. Naučíte se například sestavit výživového plánu na míru (kurz poradce pro výživu). Techniky pomáhající odstranit bolesti zad a krční páteře (kurz funkčního trenéra). Také se dotkneme základů relaxace (kurz jógy).

Individuální přístup
Společně se pokusíme najít možnost, jak kurz a jeho průběh přizpůsobit Vašim možnostem a jak vás nejlépe dovést k úspěšné závěrečné zkoušce.

Tým odborníků
Na kurzu se podílí špičky v oboru trenérství a fitness. Odbornou záštitou kurzu je Daniel Hejret, který má přes 30 let zkušeností a působil například i v několika významných sportovních klubech a i národním reprezentačním týmu. Je zde Mistrem Evropy v brazilském jiujitsu, vítěz CrossFit Open v České republice...

Moderní prostředí
V Praze školíme v posilovně FitnessAction. Prostory této posilovny byly projektovány přímo pro účely tréninku. Pro zastánce klasických forem posilování jsou zde stroje, cardio a volné váhy ve slušivém a především funkčním stylu TechnoGym. K dispozici jsou nejen moderní stroje, činky, ale i komfortní cardio. Máte možnost tréninku i s vlastní váhou těla s pomůckami TRX, Aquahit, Bosu, GUN-eX atd.

V Brně školíme v posilovně AZ FITNESS, která je situována v AZ TOWER, nejvyšší budově v ČR. Nachází se zde špičková řada posilovacích strojů od světové jedničky Life Fitness Signature, která se stala oficiálním partnerem a dodavatelem  vybavení pro OH 2014 v Sochi. Jsou zde připravené také  TRX závěsná lana, kettlebelly, medicinebally, Fitbox totemy, plyometrické bedny, Bosu, balanční podložky, Gun-ex lana, powerbagy, agility žebříky,  overbally, gymbally, hrazdy a mnoho dalších pomůcek.

150 - 250 hodin výuky
Stejně jako v ostatních vzdělávacích zařízeních, každý student musí absolvovat 150 hodin výuky, aby mohl být připuštěn ke zkoušce a mohl získat certifikát.

My ale studentům nabízíme možnost absolvovat dalších 100 hodin a prohloubit si svoje znalosti a zkušenosti, možnost stát se ještě lepším trenérem.

Studijní materiály v ceně
Každý student získá výukové materiály v elektronické podobě. V případě, že by chtěl materiály tištěné, je možno si je u nás zakoupit.

Slevy pro absolventy
Absolventům se otevírají dveře dalšího vzdělávání se slevou jak formou nástaveb ke kurzům, tak formou workshopů, které prohlubují již tak obsáhlé znalosti.

Skupinové lekce

Anatomie

Kurz v Brně

V trenérském kurzu se naučím

 • Sestavovat cvičební plán na míru.
 • Provádět diagnostiku pohybového aparátu.
 • Orientovat se v anatomii a fyziologii člověka.
 • Cvičit na posilovacích strojích a s vahou vlastního těla.
 • Zásobník cviků.
 • Strečink, protahování celého těla.
 • Odhalovat dysbalance pohybového aparátu.
 • Účinně odstraňovat nedostatky pohybového aparátu.
 • Základy psychologie a pedagogiky.
 • A mnoho dalšího.

 

Náš absolvent by měl umět diagnostikovat, co konkrétní člověk potřebuje a zvolit k dotyčnému adekvátní přístup. Pak se individuálně rozhodne, jaká bude forma cvičení.

„Navštěvují nás i lidé, kteří si cvičí pro sebe, ale nechtějí platit za trenéry, protože s nimi měli v minulosti špatnou zkušenost. Naše kurzy naučí každého pracovat samostatně. Jinak to nejde, tím, že máme akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, si úspěšný absolvent může založit živnost. Proto máme vysoké nároky. Nemůžeme si dovolit, aby naši trenéři lidem víc ubližovali, než pomáhali.“

 

Průběh kurzu

Kurz je unikátní v našem individuálním (proklientském) přístupu. Společně se pokusíme najít možnost, jak kurz a jeho průběh přizpůsobit Vašim možnostem a jak vás nejlépe dovést k úspěšné závěrečné zkoušce. Další nespornou výhodou je, že můžete začít studium třeba hned zítra.  A jak probíhá samotná výuka?

Minimum pro získání certifikátu je obvyklých 150 hodin výuky.

 • 50 hodin teorie - anatomie a fyziologie, sportovní trénink, hygiena sportu a výživa, psychologie a pedagogika, první pomoc.
 • 100 hodin praxeMetodika sportovního tréninku - tréninková jednotka, diagnostika pohybového aparátu, HSS a jeho aktivace, základy rehab cvičení, metoda správného držení těla a stabilizace, závěsné systémy, stroje a činky, strečink a protažení celého těla, Organizace sportovního tréninku - sestavení a předvedení cvičebních plánů, skupinové lekce, praxe ve fitness.
 • zkouška -  písemný test, ústní a praktická část - obhajoba a rozbor cvičebního plánu, provedení vybraného cviku.

V našem kurzu máte ale možnost absolvovat dalších 100 hodin navíc!

Trenérský kurz se navíc prolíná i s dalšími učebními programy - dbáme na provázanost ve všech úrovních. Všechny tři pilíře, fitness, jóga i výživa, se prolínají. Je to o souvislostech. Každý náš student, ať už si vybere jakýkoliv obor, se v kurzu setká i s ostatními dvěma, plus má možnost navštěvovat zajímavé semináře. Navíc se tedy naučíte i:

 • Rehabilitační techniky, které pomáhají odstranit bolesti zad a krční páteře.
 • Sestavit jídelníček na míru.
 • Základy jógy.

Detaily o průběhu kurzu si můžete přečíst i ve shrnutí od naší bývalé studentky Veroniky.

Chcete-li, přijďte se podívat na ukázkovou hodinu a pak se sami rozhodnete, zda chcete náš kurz absolvovat.

studium@improveacademy.cz

Trenérským kurzem v Praze vás provedou

Daniel  Hejret
odborná záštita

Petr Neplech
lektor

Ondřej Pavlovič
lektor

Jan Hlaveš
lektor

Barboru Procházková
lektorka

Aneta Smetivá
lektorka

a v Brně to jsou

Darina Kocúrková
odborná záštita, lektorka

Roman Koubík
lektor

Michal Komosný
lektor

Filip Kosecký
lektor

Cena kurzu

Cena kurzu 6 900 Kč zahrnuje teoretické, teoreticko-praktické přednášky, povinné semináře (Psychologie a Pedagogika, Tradiční čínská medicína a První pomoc a fyziologie), závěrečnou zkoušku a Osvědčení. V ceně kurzu  není zahrnuta permanentka do spolupracujícího fitness centra, skupinové lekce a hlavní studijní materiály (netýká se u rekvalifikací přes ÚP).

Proč není vstupné do posilovny v ceně kurzu? Z jednoduchého důvodu. Každý student prochází studiem individuálním tempem, někdo kurz navštěvuje intenzivně a ukončí studium za jeden měsíc, někdo volí pomalejší tempo a absolvuje za tři měsíce. Není tedy možné zahrnout pevnou částku za vstupné do ceny kurzu, jak to dělají některé společnosti. Délka studia se může lišit až o dva měsíce. Nebylo by to vzhledem k rychlejším studentům fér.

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Yuliya Arkhiyereyeva dvojnásobná mistryně ČR v bikini fitness
Když jsem si dala za cíl vybrat si, kde si budu dělat trenérské kurzy, zjistila jsem, že těch škol je skutečně hodně. Ale po zkoumání a čtení různých informací, jsem se rozhodla pro Improve a rozhodně toho nelituji. Bylo pro mě důležité, že studium můžu začít, kdy budu chtít a nečekat na začátek termínu, jako v jiných školách. Tady se opravdu učí kvalitně a učitelé jsou bezpochyby odborníci. Veškeré informace byly užitečné, měli jsme spoustu praxe a nic z toho pro mě nebylo zbytečné. Nejdřív jsem byla překvapená, že na fitness kurzu se učíme jógu, čínskou medicínu a základy jiných sportů. Teď ty znalosti mi velice pomáhají v mé praxi. Skutečně studium mi dalo spoustu nových užitečných a všestranných znalostí ve sféře sportu a výživy. Je tady skvělá atmosféra!!!
Martina Balážová absolventka kurzu Instruktor fitness v Brně

I já už mám vše splněno a mám zkoušky úspěšně za sebou a ráda bych poděkovala celému týmu Improve Academy.
Velké díky patří všem lektorům za profesionální přístup a čas strávený se studenty Darině Kocúrkové, Romanu Koubíkovi, Filipu Kofy Košeckému, Miroslavu Holému. Naučila jsem se spoustu nového a určitě se budu dívat na další kurzy či workshopy od Improve. Úplně super byly za mě specializační víkendy v Praze (fyziofitness víkend) jak lektor Radoslav Mikloš tak úžasný Robert Chott velké díky.
No a v neposlední řadě děkuji za super koordinátorce Pavle Mikšánkové,která odpovídala trpělivě na všechny mé dotazy.

Veronika Kremzová absolventka kurzu Instruktor fitness
Děkuju za skvělý pocit, který si od vás odnáším. Jak jsem si v začátku přála “mít to už za sebou”, dnes bych si to s vámi užila znovu 🙂 - vůbec jsem si neuměla představit, jak skvěle využitelné znalosti mi kurz přinese. Díky za to, že rozumím tomu, jak cvičit a především jak jste mi ukázali, že lze všechnu “teorii” převádět úspěšně do praxe. Děkuji za Vaše různá zaměření, znalosti i vaše osobnosti, protože jsem to celou dobu vnímala jako velké obohacení a každá hodina s vámi tím byla jedinečná. Velmi upřímně a ráda vás doporučím přátelům, lidem, kteří se chtějí “rekreačně” i profesně zajímat o zdravý životní styl, pohyb a opravdu chtějí, aby jejich konání v tomto směru mělo smysl! A co bych ještě ráda ocenila je Vaše podpora studentů - děláte svou práci skvěle, máte zkušenosti, rozsáhlé znalosti a já jsem byla vždy přesvědčena, že lidem jako vy se bude dařit. Váš upřímný záměr dovést studenta k výsledku - porozumění a ovládání celkového výsledku - je navíc pro nás studenty skvělým motorem. Díky moc a jen tak dál!

Místo výuky trenérského kurzu

PRAHA

Teoretická výuka + praxe: FitnessAction - Praha 4, Štúrova 1284/20

BRNO

Teoretická výuka + praxe: AZ FITNESS, Pražákova 1008/69, 639 00 Brno

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu instruktora fitness

Po absolvování kurzu instruktora fitness budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše moto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Přihláška do kurzu

Vyplňte prosím všechny údaje označené *

Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečný certifikát!

Kurz *

Umístění kurzu *

Titul *

Jméno a příjmení *

Adresa (Ulice, město, PSČ)*

Telefon *

E-mail *

Datum narození *

Místo narození *

Dosažené vzdělání *

Vzkaz

Odkud jste se o nás dozvěděli?

 

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.