Rehabilitace v trenérské praxi

 

Termín: 9. - 10. 11. 2024 a 23. - 24. 11. 2024
Lektor: Mgr. Robert Chott
Cena: 15 000 Kč

Akce - ke kurzu triko Improve Academy zdarma

 

O kurzu

Od rehabilitace dává celá řada trenérů ruce pryč, protože si nejsou jistí, jak postupovat. Tento kurz má za cíl být prvním smysluplným krokem na cestě k získání oné jistoty. Nedělat z trenérů fyzioterapeuty a ortopedy, ale profesionály, kteří ovládají pohyb, rozumí jeho zákonitosti a dokáží s jeho pomocí zlepšovat stav druhých.

Kurz je především o praxi, proto je nutné, aby účastníci měli dobré znalosti anatomie a fyziologie pohybového aparátu člověka. Účastníci se od obecných základů o způsobech protahování a posilování, přes postupy v pooperační a poúrazové rehabilitaci, posunou ke konkrétním příkladům rehabilitačních a kompenzačních cviků. Od hlavy až k patě, od vnitřních orgánů po tenisový loket, od dysfunkce bránice po zmrzlé rameno. Konkrétní nastavení cviků, možná úskalí, modifikace a využití pomůcek. Nikdo neodejde s pocitem, že vlastně neví, co má dělat.

 

Kurz obsahuje dva celé víkendy rozdělené do čtyř bloků:

 • lopatka + rameno
 • kotník + koleno
 • kyčel + pánev
 • páteř + vnitřní orgány

 

Kurz je určen už pro hotové trenéry, primárně pro absolventy kurzu Funkční trenér naší akademie. Pro velkou praxi je účast kapacitně omezena. Zajistěte si své místo včas.

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Markéta Jordáková Absolventka kurzu Funkční trenér a Rehabilitace v TP
Nadstavbový kurz Rehabilitace v trenérské praxi byl jedním slovem SUPER. Jedná se o 2-víkendový kurz, v rozsahu 6 hodin každý den. Nejprve jsem si říkala že 6 hodin je málo, chci víc, ale po prvním dni jsem zjistila že více informací by se do mě stejnak za jeden den nevešlo! 🙂 Robert je skvělý lektor, který má s lektorováním bohaté zkušenosti a ví, jak pracovat se skupinou žáků. Teorii střídala praxe a obráceně. Výklad byl vždy dlouhý tak akorát a jsem vděčná za všechny informace, které jsem na kurzu nasála. Zásobník cviků, který jsme obdržely, byl ohromný. Považuji to za obrovskou úsporu mého času, který bych jinak strávila hledáním rehabilitačních protokolů sama. Jednotlivá témata byla rozdělena do bloků, např. Rehabilitace ramenního pletence, Rehabilitace pánevního pletence, Rehabilitace viscelárních vztahů atd. V každém bloku jsem se dozvěděla spoustu nového a moc mě to bavilo! Pokud jsi absolvent Funkčního trenéra, tuto nadstavbu doporučuju všema deseti. Nebojím se nyní doporučit kamarádům/klientům co cvičit po operaci menisku a jiných zraněních. Jsem více sebejistá a vím, jak by rehabilitace po operacích měla vypadat a že trenér může udělat s klientem obrovský posun kupředu 🙂 Pod Improve jsem již absolvovala řadu kurzů a seminářů a - vždy vysokou - úroveň předávání informací jsem brala jako samozřejmost. Před nedávnem jsem byla na kurzu, který pořádala jiná vzdělávací organizace a otevřely se mi oči. Až když máte srovnání, poznáte ten rozdíl v kvalitě. Improve nastavila laťku hodně vysoko a já jí za to děkuji! 🙂
David Richter Absolvent kurzu

Na kurz jsem šel za účelem naučit se nové věci, techniky, metody a tak dále, samozřejmě, jedním z mích dalších důvodů bylo naučit se aplikovat tyto metody v praxi, jak všichni víme na papíře vše vypadá lehce, jasně a jednoduše, ale ve skutečnosti člověk bude pracovat s lidmi kteří nezapadají do žádných standartů a musí vědět co může a co nemůže s klientem dělat, jak pracovat s jednotlivými segmenty nebo jak jen rozhýbat ztuhlý kloub

Kurz doporučuji všem kteří mají nejasnosti v tom co dělají, co se chtějí naučit něco nového.

Přihláška

  Vyplňte prosím všechny údaje označené *
  Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečné osvědčení s celostátní platností! Oprava chybných či neúplných údajů na osvědčení je zpoplatněna částkou 500 Kč (včetně poštovného a balného). Věnujte proto vyplnění přihlášky pozornost.
  Pokud nebude kurzovné uhrazeno do 3 pracovních dní od data podání přihlášky, bude přihláška automaticky vyřazena z naší evidence a Vaše místo v kurzu připadne dalšímu zájemci.

  Kurz

  Titul

  Jméno a příjmení *

  Adresa (Ulice, město, PSČ)*

  Telefon *

  E-mail *

  Datum narození *

  Místo narození *

  Dosažené vzdělání *

  Poznámka

   


   

   

  Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.