Informace o kurzu instruktora jógy
v Praze, Brně a Ostravě

Instruktor jógy (Učitel jógy)

21 990 Kč
za 19 900 Kč

 

Kurz instruktora jógy je vhodný pro všechny nadšence do cvičení jógy, ale i pro všechny, které zajímá zdravá strava a cvičení! Pokud byste se chtěli živit například jako instruktor jógy, máte šanci. Úspěšný absolvent našeho kurzu získá osvědčení o rekvalifikaci, které je podkladem pro získání živnostenského listu. Kurz je akreditovaný MSMT-23059/2022-2 (platnost říjen 2025) , lze ho tedy studovat jako kurz rekvalifikační - hrazený Úřadem práce.

Výhody našeho kurzu instruktora jógy

 

O kurzu

 

 

Učitel jógy – Praha

Učitel jógy – Brno

Učitel jógy – Ostrava

Pokročilý kurz jógy

 

Další videa naleznete na našem YT kanále

V kurzu instruktora jógy se naučíte

 

 

 • Jógové pozice/ásany.
 • Jógové sestavy.
 • Průpravná cvičení.
 • Spinální cvičení.
 • Práci s dechem.
 • Očistné techniky (krije).
 • Relaxační a koncentrační techniky.
 • Vše o osobnosti lektora jógy.
 • Sestavení stravovacího plánu dle východní medicíny, sestavení cvičebního plánu a základy rehabilitačního cvičení.
 • Základy anatomie a fyziologie.

Absolvujete také seminář pedagogiky a psychologie, první pomoci.

 

 

Průběh kurzu

Kurz se skládá ze šesti specializačních víkendů jednou měsíčně v sobotu a neděli od 9:00 do 18:00 a dalších seminářů společných s ostatními kurzy Improve Academy.

Minimum pro získání osvědčení s celostátní platností je obvyklých 150 hodin výuky.

 • 50 hodin teorie - anatomie a fyziologie, sportovní trénink, hygiena sportu a výživa, psychologie a pedagogika, první pomoc.
 • 100 hodin praxe - Filosofie jógy, Východní kosmologie a cesty jógy, Cvičení dechu a pranájáma, Průpravná cvičení, Očistné techniky (krije), Jógové pozice (ásány) a jógové sestavy, Relaxační a koncentrační techniky, Základy rehabilitačního cvičení, Osobnost instruktora jógy, Analyzované výstupy studentů).
 • Závěrečná zkouška - praktická a teoretická část, ukázka vybrané sekvence, techniky.

 

Praha

Brno

Kurz učitele jógy se navíc prolíná i s dalšími učebními programy - dbáme na provázanost ve všech úrovních. Všechny tři pilíře, fitness, jóga i výživa, se prolínají. Vše je o souvislostech. Každý náš student, ať už si vybere jakýkoliv obor, se v kurzu setká i s ostatními dvěma, plus má možnost navštěvovat různé zajímavé semináře. Navíc se tedy naučíte i:

 • Rehabilitační techniky, které pomáhají odstranit bolesti zad a krční páteře.
 • Sestavit jídelníček na míru.
 • Sestavení tréninkového plánu na míru.

Kurzem Instruktor jógy vás provedou

Olga Králíková
garantka pražského kurzu, lektorka

Alice Tvarůžková
garantka brněnského kurzu, lektorka

RNDr. et Bc. Jan Štěpnička, Ph.D.
lektor

Čestmír Potoček
odborná záštita, lektor

Mgr. Ing.arch. Zdeněk Černý
lektor

Mgr. Milan Fujda, Ph.D.
lektor

Marta Nováková
lektorka

Mgr. Iva Petrová
lektorka

Žaneta Svadbíková
lektorka, specializace seniorská jóga

Antuanetta Formánková
lektorka

Jindřiška Roubalová
lektorka

Ing. Ivana Kroupová, Ph.D.
lektorka

Petra Šebková
ayurveda

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Martina Williams reprezentantka v plážovém volejbalu

Už jsem si u Improve Academy dělala kurzy Kondičního trenéra a Nutričního poradce a musím říct, že kurz instruktora jógy mě obohatil ještě mnohem více.
Naučila jsem se nejen jak vést lekce jógy, ale také o spirituální a duchovní stránce jógy. Chtěla jsem se dozvědět více o energiích a o čakrách v těle  a to se mi vyplnilo.
Učitel Čestmír má velmi lidský a pozitivní přístup k výuce a jeho povídání jsem moc ráda poslouchala.
Jóga je něco, co zařazuji nejen do mé každodenní rozcvičky před tréninkem, nebo k posílení těla, ale i způsob myšlení a jednání.
Děkuji Improve Academy za další rozšíření obzorů. Mohu jen doporučit.

Hana Kasperlíková absolventka kurzu Instruktor jógy v Brně

Milá Alice a Eleno,
ozývám se po trochu delší době, a to schválně, protože jsem chtěla nechat uležet ty extrémně pozitivní emoce z proběhlého kurzu.
Nicméně i po této době hodnotím celý kurz jako naprosto úžasný.Nicméně i po této době hodnotím celý kurz jako naprosto úžasný.
A na té vysoké kvalitě máte jednoznačně zásluhu vy dvě. Velmi oceňuji vaši schopnost vysvětlit principy pohybu, v podstatě jsem poprvé v životě pochopila, co je stabilizační systém. Vedení vašich lekcí bylo naprosto jasné, systematické a inspirativní.
Velmi příjemná mi byla i vaše lidská stránka. Je z Vás cítit velká pokora a poctivost, s kterými k józe přistupujete. I z tohoto důvodu byla naše skupina tak harmonická, přinesly jste nám opravdu pozitivní klima.
Co se týká ještě kurzu jako takového (který jinak opravdu hodnotím velmi kladně), slušel by mu větší rozsah. Při vaši preciznosti, se kterou věci vysvětlujete, by bylo vhodných více seminářů. Je mi ovšem jasné, že to není dost možné a že navíc toto ani nemůžete ovlivnit.
Jsem ráda, že jsem vás obě poznala. Je skvělé vidět, že jsou na správných místech správní lidé.

Drahomíra Marko absolventka kurzu Instruktor jógy v Brně

Ahoj Alice,
znáš přece úsloví: Jaký hospodář, takový dvoreček.
Z mé životní praxe doznávám, že to platí. Prostě měly jsme skvělé vedení, nejen po stránce odborné, ale i lidské. A to je, myslím, Tvá obrovská zásluha.  Celý program, včetně všech, Tebou pozvaných, lektorů byl sestaven mistrovskou rukou.
1) Informace (a nebylo jich málo), které jsme dostávaly, byly předávány po kouscích tak, aby nezahltily náš systém. (Já osobně jsem velmi dobře hodnotila, že byly i opakovány.
2) Každý z vás  lektorů měl svou práci rád, žil ji a měl co předat.
3) Hodnotím i osobní prostor pro všechny a vzájemný respekt i přes  názorovou různost, která mě vždy obohatí.
Bez přehánění -  Takto jemně utkat program a vytvořit na něm výše zmíněnou atmosféru  zvládne jen skutečný virtuos.
S pozdravem a přáním pěkného začátku podzimu Drahomíra

Renata Černá absolventka kurzu Instruktor jógy

Kurz instruktor jógy u Improve Academy v Praze mi pomohl posunout se v józe dál, více než jsem očekávala. Nejdříve jsem chtěla kurz absolvovat pouze pro sebe a zlepšit své znalosti a dovednosti ohledně jógy. Na tomto kurzu jsem ale měla možnost vyzkoušet si vést lekce pod dohledem pana učitele Čestmíra Potočka. Proto jsem se rozhodla, že chci své zkušenosti s radostí předávat dál. Kurz pod vedením pana Čestmíra Potočka doporučuji všem, a to nejen pro jeho milý a vstřícný přístup, ale také proto, že je zde možnost vyzkoušení si vedení lekce a to je myslím si velmi dobrá zkušenost. Nyní se po absolvování kurzu instruktor jógy věnuji lektorování individuálních kurzů a  do budoucna připravuji vlastní kurzy jógy pro veřejnost.

Mgr. Iveta Dědková absolventka kurzu Instruktor jógy v Ostravě
Absolvovala jsem kurz Instruktora jógy v Ostravě v létě 2019. Učím se těšit se a nemít velká očekávání, ale v tomto případě, i kdybych je měla, daleko by je to přesáhlo. Ano, naučili jsme se správně provádět mnohé ásany, zaměřili se na jejich přínosy a kontraindikace, na to, jak poskládat kvalitní hodinu jógy. Ano, zaměřili jsme se na anatomii, ajurvédu. Ano, dozvěděli jsme se toho spoustu o filozofii jógy, její historii a kořenech. Zpívali jsme mantry a řešili názvy pozic v sanskrtu. To by se do běžných očekávání nejspíše vešlo. ALE ! V Ostravě jsem prožila (a Vy jistě můžete také - pokud si to dovolíte) transformační zážitky, které otevíraly nejen oči, ale i srdce. Zkušenosti, které bych nevyčetla ve skriptech, a které jsem sama měla možnost si osahat v podobě sádhan a úkolů na dané období, jsou velmi přínosné nejen pro mou osobní praxi či praxi lektorky jógy, ale hlavně pro to, abych mohla žít můj život v pravdě, lásce a v souladu. Děkuji!
PhDr. et Mgr. Hana Zamastilová absolventka kurzu Instruktor jógy

Kurz Instruktora jógy se mi velmi líbil. Pánové Čestmír a Jaroslav jsou skvělí učitelé. Dokáží frekventanty kurzu nadchnout svým přístupem. Je znát, že jógu nejen učí, ale hlavně ji sami žijí už spoustu let. Mají co předat a vědí, jak to předat. Zejména jsem ocenila jejich tradiční pojetí jógy, které je mnohem širší, než jen cvičení ásan a dechové praktiky. Z kurzu si odnáším nově otevřené obzory, které jsou téměř nedozírné, a taky mnoho konkrétních postupů, které jsem zařadila do svého každodenního života.

Jindřiška Štemberová absolventka kurzu Instruktor jógy

Víkend byl skvělý, poučný, Čestmír je velmi moudrý a dobrý muž. Víkend s ním je pro mě velmi přínosný. Těším se na příště.

Místo výuky kurzu jógy

PRAHA

BRNO

Teoretická výuka + praxe: Studio Tlukot, Novobranská 4

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu instruktora jógy

Po absolvování kurzu instruktora jógy budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše moto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Přihláška do

  Vyplňte prosím všechny údaje označené *
  Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečné osvědčení s celostátní platností! Oprava chybných či neúplných údajů na osvědčení je zpoplatněna částkou 500 Kč (včetně poštovného a balného). Věnujte proto vyplnění přihlášky pozornost.
  Pokud nebude kurzovné uhrazeno do 3 pracovních dní od data podání přihlášky, bude přihláška automaticky vyřazena z naší evidence a Vaše místo v kurzu připadne dalšímu zájemci.

  Umístění kurzu *

  Titul

  Jméno a příjmení *

  Adresa (Ulice, město, PSČ)*

  Telefon *

  E-mail *

  Datum narození *

  Místo narození *

  Dosažené vzdělání *

  Vzkaz

  Odkud jste se o nás dozvěděli?

   


   

   

  Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.