Informace o kurzu instruktora jógy
v Praze, Brně a Ostravě

Instruktor jógy (Učitel jógy)

za 17 900 Kč + workshop Hatha jógová praxe zdarma

Využijte naši akci a získejte kurz jógy levněji - od 13 425 Kč!

Kurz instruktora jógy je vhodný pro všechny nadšence do cvičení jógy, ale i pro všechny, které zajímá zdravá strava a cvičení! Pokud byste se chtěli živit například jako instruktor jógy, máte šanci. Úspěšný absolvent našeho kurzu získá osvědčení o rekvalifikaci, které je podkladem pro získání živnostenského listu. Kurz je akreditovaný MŠMT (046/2016-50), lze ho tedy studovat jako kurz rekvalifikační - hrazený Úřadem práce.

Výhody našeho kurzu instruktora jógy

 

Akreditováno MŠMT
Akreditace od MŠMT (Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy) Vám zaručuje standard, který je na kurz kladen. Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky dostanete certifikát, který Vám díky akreditaci poslouží jako podklad pro získání živnostenského listu. S ním se můžete věnovat tréninku vlastních klientů.  
Rekvalifikační kurz

Díky tomu, že je náš kurz rekvalifikační, může Vám být uhrazen Úřadem práce. Pro více informací nebo pro pomoc s potřebnými dokumenty nás neváhejte kontaktovat.

Komplexní studium
Instruktorský kurz jógy se dotýká i dalších témat a oborů, které by měl každý úspěšný instruktor znát. Naučíte se například sestavit výživového plánu na míru (kurz Poradce pro výživu). Techniky rehabilitačního cvičení.
Individuální přístup
Společně se pokusíme najít možnost, jak kurz a jeho průběh přizpůsobit Vašim možnostem a jak vás nejlépe dovést k úspěšné závěrečné zkoušce.

Tým odborníků
Na kurzu se podílí špičky v oboru, nebo jejich nejlepší žáci. Odbornou záštitou kurzu je Čestmír Potoček, který má přes 30 let zkušeností v józe, učil se v různých školách, setkal se osobně setkal s několika guru. I ostatní členové lektorského sboru dlouholetí praktici s nadstandartním vzděláním. Duchověděc Tomáš Zemčík v ostravském kurzu,  Alice Tvarůžková a Naděžda Brzobohatá v brněnském kurzu.
Autentické prostředí
Duchovní škola Rezonance - Praha

Studio Tlukot - Brno

Shanti yoga - Ostrava

Víceúrovňový kurz
Základní jógový kurz bez akreditace pro jógové nadšence, v rozsahu čtyř jógových víkendů bez zakončení zkouškou včetně volného vstupu na další přednášky jako první pomoc, tčm, psychologie, anatomie a jídelníčky, s možností navázat na instruktorský kurz II. třídy.

Instruktor jógy II. třídy - akreditace MŠMT, v rozsahu 153 hodin, povinná praxe, všeobecná část, seminární práce a závěrečná zkouška.

Mezinárodní  kurz v rozsahu 200 hodin.  

Studijní materiály v ceně
Každý student získá výukové materiály v elektronické podobě. V případě, že by chtěl materiály tištěné, je možno si je u nás zakoupit.

Slevy pro absolventy
Absolventům se otevírají dveře dalšího vzdělávání se slevou jak formou nástaveb ke kurzům, tak formou workshopů, které prohlubují již tak obsáhlé znalosti.

V kurzu instruktora jógy se naučíte

 

 

 • Jógové pozice/ásány.
 • Jógové sestavy.
 • Průpravná cvičení.
 • Spinální cvičení.
 • Práci s dechem.
 • Očistné techniky (krije).
 • Relaxační a koncentrační techniky.
 • Osobnost lektora jógy.
 • Sestavení stravovacího plánu dle východní medicíny, sestavení cvičebního plánu a základy rehabilitačního cvičení.
 • Použití bylin.
 • Základy anatomie a fyziologie.

Absolvujete také seminář pedagogiky a psychologie, první pomoci a tradiční čínské medicíny (TCM).

 

 

Průběh kurzu

Kurz se skládá ze šesti specializačních víkendů jednou měsíčně v sobotu a neděli od 9:00 do 18:00 a dalších seminářů společných s ostatními kurzy Improve cademy.

Minimum pro získání certifikátu je obvyklých 150 hodin výuky.

 • 56 hodin teorie - anatomie, fyziologie, první pomoc, psychologie, čínská medicína.
 • 94 hodin praxe - obecná charakteristika a záměr jógy, praxe jógy z hlediska hygieny, kontraindikace, polodynamické sestavy, náplň a průběh cvičební jednotky a její příprava, cvičení dechu a pránájáma, odborné názvosloví jógy, ásany ve cvičební jednotce, podmínky k praxi jógy, pedagogické zásady, praxe očistných úkonů, moderní školy jógy v našich zemích, hathajóga, ukázka Iyengar a tantra jógy, tělesné a duchovní aspekty praxe jógy, Bandhy a mudry, jóga pro děti, mládež a těhotné. Analyzované výstupy studentů v praktických částích lekcí. Teoretické přípravy a konzultace k závěrečným pracím.
 • zkouška - praktická a teoretická část, ukázka vybrané sekvence, techniky.

 

Praha

Brno

Kurz učitele jógy se navíc prolíná i s dalšími učebními programy - dbáme na provázanost ve všech úrovních. Všechny tři pilíře, fitness, jóga i výživa, se prolínají. Je to o souvislostech. Každý náš student, ať už si vybere jakýkoliv obor, se v kurzu setká i s ostatními dvěma, plus má možnost navštěvovat zajímavé semináře. Navíc se tedy naučíte i:

 • Rehabilitační techniky, které pomáhají odstranit bolesti zad a krční páteře.
 • Sestavit jídelníček na míru.
 • Sestavení tréninkového plánu na míru.

Kurzem Instruktor jógy vás provedou

Čestmír Potoček
odborná záštita, lektor

Alice Tvarůžková
lektorka

Mgr. Tomáš Zemčík, PhD.
lektor

Jan Hlaveš
lektor anatomie

Eliška Dlouhá
lektorka dietologie

Silvie Nosková
tradiční čínská medicína

Věra Maníková
tradiční čínská medicína

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Renata Černá absolventka kurzu Instruktor jógy

Kurz instruktor jógy u Improve Academy v Praze mi pomohl posunout se v józe dál, více než jsem očekávala. Nejdříve jsem chtěla kurz absolvovat pouze pro sebe a zlepšit své znalosti a dovednosti ohledně jógy. Na tomto kurzu jsem ale měla možnost vyzkoušet si vést lekce pod dohledem pana učitele Čestmíra Potočka. Proto jsem se rozhodla, že chci své zkušenosti s radostí předávat dál. Kurz pod vedením pana Čestmíra Potočka doporučuji všem, a to nejen pro jeho milý a vstřícný přístup, ale také proto, že je zde možnost vyzkoušení si vedení lekce a to je myslím si velmi dobrá zkušenost. Nyní se po absolvování kurzu instruktor jógy věnuji lektorování individuálních kurzů a  do budoucna připravuji vlastní kurzy jógy pro veřejnost.

PhDr. et Mgr. Hana Zamastilová absolventka kurzu Instruktor jógy

Kurz Instruktora jógy se mi velmi líbil. Pánové Čestmír a Jaroslav jsou skvělí učitelé. Dokáží frekventanty kurzu nadchnout svým přístupem. Je znát, že jógu nejen učí, ale hlavně ji sami žijí už spoustu let. Mají co předat a vědí, jak to předat. Zejména jsem ocenila jejich tradiční pojetí jógy, které je mnohem širší, než jen cvičení ásan a dechové praktiky. Z kurzu si odnáším nově otevřené obzory, které jsou téměř nedozírné, a taky mnoho konkrétních postupů, které jsem zařadila do svého každodenního života.

Jindřiška Štemberová absolventka kurzu Instruktor jógy

Víkend byl skvělý, poučný, Čestmír je velmi moudrý a dobrý muž. Víkend s ním je pro mě velmi přínosný. Těším se na příště.

Mgr. et Mgr. Lucie Vach studentka kurzu Instruktor jógy přes projekt pro podporu rodičů a jejich návratu na trh práce
Moc bych Vám chtěla poděkovat za výměnu učitele. Víkendy s Čestmírem byly velice inspirativní a užitečné. Pomohl mi ukázat cestu, po které ráda půjdu dál. Díky za to, že jste tento kurz nenechali sklouznout na úroveň cvičení aerobiku. Čestmír, jako člověk a učitel předal tomu, kdo chtěl, spoustu moudra. Děkuji.

Místo výuky kurzu jógy

PRAHA

BRNO

Teoretická výuka + praxe: Studio Tlukot, Novobranská 4

OSTRAVA

Teoretická výuka + praxe: Shanti yoga, Šubertova 1226/4

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu instruktora jógy

Po absolvování kurzu instruktora jógy budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše moto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Přihláška do kurzu

Vyplňte prosím všechny údaje označené *

Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečný certifikát!

Kurz *

Pokud se chcete přihlásit i do dalších kurzů, zatrhněte je, získáte na ně slevu:

Poradce pro výživu (-2 000 Kč)Instruktor fitness (-2 600 Kč)Funkční trenér (-3 600 Kč)Sportovní masáž (-3 000 Kč)Fyziofitness víkendWorkshop (-400)

Titul *

Jméno a příjmení *

Adresa (Ulice, město, PSČ)*

Telefon *

E-mail *

Datum narození *

Místo narození *

Dosažené vzdělání *

Vzkaz

 

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.