Ing. Ivana Lichá, Ph.D.

 

Vydali jste se na dobrodružnou cestu k poznání vlastního nitra skrze dechové techniky, ásany či relaxaci, na cestu jógy. Gratuluji ke skvělému životnímu rozhodnutí! Nyní přicházíte k dalšímu kroku a stáváte se adepty učitele/instruktora jógy. Improve Academy vám bude jistě skvělým odrazovým můstkem a já jsem nesmírně ráda, že mohu být součástí tohoto celku i vaší cesty za vytouženým cílem.

Mým snem je, aby lidé přicházeli na lekce jógy bez obav, očekávání a předsudků a odcházeli s rozhýbaným tělem, klidnou hlavou a úsměvem. Jóga je totiž opravdu pro každého – bez rozdílu věku, pohlaví či fyzické zdatnosti. Díky pravidelnému praktikování jógy je cvičencům odměnou zklidněná mysl, posílené a pružnější tělo, a hlavně dobrý pocit. A právě v tomto spatřuji "superschopnost" učitele jógy - v umění dopřát lidem v dnešní uspěchané době chvíli pro sebe.

Na začátku svých lekcí kladu důraz na zpřítomnění, tedy ponoření se do současného okamžiku. Jako nástroj k tomuto nejčastěji používám pratjáháru, při které jsou naše smysly odtaženy od vzruchů vnějšího světa a nasměrovány k vlastnímu nitru. Samozřejmostí je následná fyzická praxe v hlavní části lekce, která je zaměřena na základní pozice – stojné, v sedu, lehu, rotace. Ásany, tedy jednotlivé pozice, vždy také sama předvádím a nabízím různé obtížnosti a modifikace s ohledem na možnosti a potřeby klientů. Závěr každé lekce je věnován relaxaci, kterou ráda doprovázím vlastním mluveným slovem či prvky muzikoterapie, tedy hrou na léčivé nástroje.

S radostí a pokorou se pokusím vám alespoň část svých poznatků předat. Těším se na vás na viděnou v Ostravě!

 

Kurzy, ve kterých školí: Učitel jógy
Místo školení: Ostrava