Informace o kurzu trenéra MMA
v Praze

Trenér MMA

   Akreditovaný kurz vzdělávacího programu Trenér MMA pro pracovní činnost „Trenér bojových umění II. třídy” je vhodný pro aktivní atlety MMA, kteří chtějí zdokonalit nejen svůj vlastní trénink a dovednosti, ale také uvažují o budoucí kariéře trenéra jak v klubech, tak i v soukromé sféře.
V našem kurzu budete vedeni týmem profesionálů, složeným ze špiček trenérské i zápasnické sféry. Po úspěšném složení zkoušky získáte Osvědčení o zkoušce (rekvalifikaci) akreditovaného vzdělávacího programu, na jehož podkladě si můžete žádat o živnostenský list.

 

Výhody našeho trenérského kurzu MMA

 

Akreditováno MŠMT
Akreditace od MŠMT (Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy) Vám zaručuje standard, který je na kurz kladen. Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky dostanete certifikát, který Vám díky akreditaci poslouží jako podklad pro získání živnostenského listu. S ním se můžete věnovat tréninku vlastních klientů.  
Rekvalifikační kurz

Díky tomu, že je náš kurz rekvalifikační, může Vám být uhrazen Úřadem práce. Pro více informací nebo pro pomoc s potřebnými dokumenty nás neváhejte kontaktovat.

Tým odborníků

Vedle stálého týmu Improve Academy (Petr Neplech, Ondřej Pavlovič, Jan Hlaveš, Norbert Bidrman) tvoří tým pod vedením garanta kurzu Mgr. Andrého Reinderse

Karlos Vémola
(první Čech v UFC a stále aktivní zápasník trénující mimo jiné také v londýnském Shootfighters, atlet organizace Oktagon)

Michal Novotný
(boxerský trenér mnoha českých MMA šampiónů a profesionálních bojovníků)

Artur Omarov
(14-ti násobný mistr ČR v zápase)

Robert Keňo
(černý pás a trenér v pražském klubu Jungle BJJ)

Moderní prostředí

V Praze školíme v nejmodernějším prostoru zaměřeném na MMA, kterým je v tělocvična týmu Reinders MMA. Nachází se ve sportovním centru Jeremi Sport v pražských Stodůlkách (metro Luka nebo Lužiny, k dispozici vlastní parkoviště). Teoretická část výuky probíhá v prostorách Improve Academy a Lege Artis Academy (první pomoc).

Slevy pro absolventy

Absolventům se otevírají dveře dalšího vzdělávání se slevou jak formou nástaveb ke kurzům, tak formou workshopů, které prohlubují již tak obsáhlé znalosti.

Termíny

Zahájení kurzu: leden 2020*

Praktická část v Reinders MMA: Termíny výukových víkendů budou upřesněny.

Rozvrh obecné části: Dle aktuálních rozvrhů kurzů Improve Academy.

* změna termínu vyhrazena

 

V kurzu trenér MMA si osvojíte

 • Pedagogické, metodické a praktické dovednosti v oblasti pohybových aktivit zejména v oblasti bojových umění.
 • Orientaci v anatomii a fyziologii člověka, základy psychologie.
 • Základní diagnostiku pohybového aparátu.
 • Zásady technické přípravy k boji ve stoji, na zemi, útočné kombinace, obrany a přebírání útoků soupeře, kontrolu soupeře na zemi, vstávání zpod soupeře, úderové techniky.
 • Schopnost sestavit tréninkovou jednotku na míru s ohledem na úroveň klienta.
 • Vedení kondiční a taktické přípravy.
 • Dodržování pravidel sportovního chování.

 

Průběh kurzu

Kurz se skládá z obecné části, kterou by měl znát každý sportovní trenér. Naučíte se základy anatomie a fyziologie lidského těla, teorii sportovního tréninku, základy první pomoci a psychologie. Rozsah obecné části je stanoven na padesát hodin výuky.

V praktické části pod záštitou zkušeného trenéra a někdejšího zápasníka Mgr. Andrého Reinderse s hostujícími lektory projdete šesti specializačními víkendy zaměřenými na specifika tohoto sportu.

Metodika tréninku MMA a technická příprava - boj v postoji pro MMA - údery, kopy, útočné kombinace, obrana a přebírání útoků soupeře, práce v klinči, údery lokty a kopy koleny, boj na zemi pro MMA - kontrola soupeře na zemi a přechody mezi vrchními pozicemi úniky z pozic a vstávání zpod soupeře, Ground and pound (úderové techniky z pozice na soupeři) základní ukončení z vrchní pozice (škrcení a páky), ukončení z pozice pod soupeřem (guard a jeho varianty) přetočení soupeře a submission techniky, pohybové drilly; zápas pro MMA -  základní strhy na zem, příprava strhu a jejich kombinace s úderovými technikami, obrana soupeřových strhů, navazování strhů na sebe (chain wrestling), strhy a obrana před nimi na pletivu.

Organizace sportovního tréninku, organizace tréninkových cyklů - kondiční příprava - rozvoj síly, dynamické síly a kondice pro MMA, taktická příprava a videoanalýza - příprava na soupeře v profi zápasech. Praxe - úderové techniky, kopy, strhy, obrany, útočné kombinace, pohybové drily.

Závěrečná zkouška:
Písemná část - anatomie, technická příprava boje v postoji i na zemi, pravidla zápasu MMA (cca 40 min)
Praktická část - ukázka dle zadání, obhajoba a rozbor tréninkové lekce - oblast boje v MMA, postoj, zápas a boj na zemi (cca 30 min)

 

Podmínky vstupu do kurzu:

 • Plnoletost
 • Ukončené středoškolské vzdělání
 • Potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti
 • Závodní zkušenost s bojovými sporty nutná!

 

 

Trenérským kurzem MMA v Praze vás provedou

Petr Neplech
lektor

Ondřej Pavlovič
lektor

Jan Hlaveš
lektor

Robert Chott
lektor specializačního víkendu

Norbert Bidrman
lektor

André Reinders
lektor

Karlos Vémola
lektor

Michal Novotný
lektor

Artur Omarov
lektor

Robert Keňo
lektor

 

Cena kurzu

Cena kurzu 16 900 Kč obsahuje vstup na obecnou i specializační část kurzu, zkoušku a Osvědčení v deskách.

Kapacita kurzu: Max. 20 osob

Místo výuky trenérského kurzu

 

Specializace: Jeremi Sport Stodůlky

 

Obecná část: FitnessAction

 

Obecná část: Lege Artis Academy

 

Přihláška do kurzu

Vyplňte prosím všechny údaje označené *

Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečný certifikát!

Kurz *

Umístění kurzu *

Titul *

Jméno a příjmení *

Adresa (Ulice, město, PSČ)*

Telefon *

E-mail *

Datum narození *

Místo narození *

Dosažené vzdělání *

Vzkaz

Odkud jste se o nás dozvěděli?

 

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.