Antuanetta Formánková

 

Na úpatí hory Ararat v Arménii se jednoho krásného letního dne narodila malá dívka se zvláštním jménem. Když jí byly sotva tři roky, rozhodli se její rodiče dopřát jí i jejím sourozencům lepší život, než jaký by je v té válkou a zemětřeseními zbídačené zemi čekal. V třeskutém prosincovém mrazu se vydali na cestu do země, která svým obyvatelům poskytovala bezpečí, práci i příjemné prostředí pro život. A tak se dívka spolu se svou rodinou objevila zde, v České republice.

Jak plynul čas a z dívky se stala slečna, měla různorodé zájmy a vždycky co na práci. Duší byla nespoutaná a povahou rychlá, chaotická a velmi extrovertní. Už během studií na vysoké začala pracovat v oboru lidských zdrojů. K lidem a práci s nimi měla vždy velmi blízko, ale cítila, že to není jejím posláním, spíše dočasným řešením.

Když jí bylo asi 18 let, dostala se náhodou na lekci jógy. Tehdy poprvé pocítila, že ten šum ve svých myšlenkách a hlavu plnou nápadů a nálad umí ztlumit. Byla to pro ni nevídaná a velmi příjemná zkušenost, a tak ji začala vědomě vyhledávat čím dál častěji. Prošla s jógou kus cesty, od striktní jóginské sebekázně, vysokých nároků sama na sebe, nejvyšších pozic ásan, až došla postupem let k jakémusi vnitřnímu smíru, kdy pociťovala skutečný klid a štěstí. S tímto emočním zázemím se prohlubovala den ode dne její stabilita a napojení, které k ní čas od času promlouvalo skrze znamení. Ta ji dovedla k potřebě zvelebovat tuto krásnou planetu a půdu kolem sebe. Zapustila tedy kořeny na Moravě a začala sázet byliny a květiny, stromy i keře. Časem se s nimi naučila pracovat a přetvářet je v suroviny, ze kterých tvoří svoji kosmetiku, kosmetiku, vypěstovanou od semínka, kterou pojmenovala po sobě, ANNU. V záblescích momentů, kdy je po lokty zahrabaná v hlíně a dává život novým rostlinám v sobě cítí jakýsi jiný význam jógy, který v sobě nese záblesky naprostého štěstí a přijetí.

A tak plyne její čas. Kam ji odvane vítr? To nikdo neví, ale určitě tam bude spousta květin, dobrých lidí a otevřených, čistých duší.

Kurzy, ve kterých školí: Učitel jógy
Místo školení: Brno