Olga Králíková

Od malička jsem vnímala, že existuje něco více než svět, který jsem viděla kolem sebe. Jako malá jsem sedávala ve zkříženém sedu, ráda jsem se dívala do slunce, spojovala se s ním, přijímala jeho teplo a záři a energii z vesmíru.

S jógou jsem se poprvé setkala ve třinácti letech, cvičil jí můj tatínek. Jóga mě pak provázela celý život. Opouštěla jsem ji a zase se k ní vracela. Cítila jsem, že to není jen o cvičení těla, ale nerozuměla jsem starým textům jógy.

Jóga mě naučila poznávat své tělo, vnímat ho. Pozorovat a uvědomovat si pocity a emoce. Zklidňovat mysl, používat svůj dech k vytvoření harmonie v těle a celé bytosti. Vnímat klid a mír uvnitř sebe a všude. Dnes je pro mě jóga nádherný tanec. Pomáhá mi žít pravdivěji, radostněji a podle mého nejlepšího svědomí. Vede mě k poznání toho, kdo doopravdy jsem. Za toto nádherné poznání vděčím mým laskavým a moudrým učitelům jógy Miládce Bartoňové a Rudolfovi Skarnitzlovi.

Můj život se tak díky józe, pravidelnému pobytu v ášramu Ramana Maharišiho u posvátné hory Arunáčaly v Indii a díky setkávání se s lidmi a s přírodou, stává čím dál tím bohatší, radostnější a svobodnější. Stále více si mohu uvědomovat přítomnost nekonečné lásky a vnitřního klidu a míru. Schopnost tohoto uvědomování a poznávání ráda s pokorou předávám těm, kteří chtějí naslouchat a společně otevírat naše srdce.

 

Kurzy, ve kterých školí: Učitel jógy
Místo školení: Praha