Biohacking

Publikováno

Další díl ze série webinářů Jak se stát neporazitelným je za námi a i tentokrát si zúčastnění odnášejí spoustu cenných informací.

Hlavním tématem se pro pondělní večer stal biohacking. Pojem mnoha lidem neznámý se ale přesně hodil na záštitu celého tohoto dílu. Biohacking je směr, který má za cíl, aby se člověk naučil žít v souladu s vnitřními a vnějšími pochody. Různými metodami a zlepšováním svých zvyků a pochodů se každý může stát nejlepší možnou verzí sama sebe. A že to jde i bez umělých nabuzovačů, kofeinů a dalšího.

Pro pozitivní změnu životního stylu nemusíme chodit do extrému a kompletně překopat své principy a zvyky. Můžeme začít malými bezbolestnými kroky, které ale ve finále a v celkovém součtu přinesou výrazné změny. Lektor se ve webináři věnoval několika odvětvím, kde se mohou některé detaily okamžitě přenastavit, a výsledek se dostavit vzápětí. A neexistuje lepší motivace, než okamžitý pokrok. Například, když se oprostím od používání svého telefonu několik hodin před spaním, hned mohu zpozorovat snadnější usínání.

A že je spánek nezbytný pro celkovou energii a kvalitu následujícího dne ani nemusím zmiňovat. Spánek je ovlivněn jak externími, tak i interními faktory. To co těsně před spaním, ale i během dne konzumujeme (včetně nápojů samozřejmě), může také výrazně ovlivnit kvalitu našeho spánku. Jaké potraviny a suplementy se rozhodně nehodí konzumovat před spaním a co nám naopak může pomoci s nespavostí? Webinář se nicméně nezaměřuje jen na výživové směry, ale i na popis ideálního prostředí pro spánek co se týče světla, teploty, ale i třeba technologií.

Zajímavostí webináře byla určitě doporučení pro ženy jak jíst, trénovat anebo třeba i meditovat v různých fázích menstruačního cyklu. Téma, na které se často v odborných publikací zapomíná, Lektor probral s ukázkou příkladů a ženy si tak hned na sobě mohou vyzkoušet, že únava, kterou občas cítí může být způsobena úplně jinými faktory, než se na první pohled může zdát.

Na závěr se hodně probírala psychika a sebereflexe. Má smysl si psát deník? Napsaná myšlenka má pro nás mnohonásobně větší význam, než když je jen v mysli. Není ale deník jako deník. Nejlepší pro sebezlepšování je jakási analýza, kdy si uvědomíme (a napíšeme) každý den tři hezké věci, co se nám staly. Na druhou stranu bychom se ale měli i zaměřit na to, co by se na tom stejném dnu mělo změnit. Můžeme si pak i uvědomit, že na nějakých opakovaných negativních vlivech (stres v práci, příliš času stráveného neproduktivně,…) můžeme zapracovat, popřípadě dokonce odstranit.

A že jste tento díl webináře propásli? Naštěstí ještě nic není ztraceno. Všechny díly se nahrávají a pokud o ně máte zájem, tak si pošlete přihlášku a my Vám pošleme záznam. Zároveň je ale potřeba zmínit, že další díl webináře na vás čeká už toto pondělí 8. června od 18-ti hodin. Tentokrát se zaměříme hlavně na výživu, takže neváhejte a přihlašujte se zde.  Výhodou přímé účasti ve webináři narozdíl od záznamu je, že se můžete ptát a diskutovat 🙂

A protože tato série webinářů je hlavně ochutnávkou všemožných témat, nabízíme vám i jít více do hloubky v našich akreditovaných kurzech. V Praze a Brně se můžete těšit kurzům Poradce pro výživu a Instruktor jógy, v Ostravě pak nabízíme prozatím Insruktora jógy. Těšíme se na vás. 😊

 

autor: Anna Budínská