Sportovní masáž – Co je třeba vědět?

Publikováno
Jednadvacetiletá Eliška je vysokoškolačka a v poslední době posedlá zdravým životním stylem. Pravidelně sportuje, zajímá se o nové výživové směry, experimentuje s meditací a hlavně se snaží získat informace o nových tématech příznivě ovlivňujících životní styl svůj i svých blízkých. Dokonce si zrovna udělala trenérský kurz a sportovní masáže ji zajímají jako doplněk.

Paní Alence bude na podzim padesát a celý život zasvětila rodině. Úspěšně vychovala své dvě dcery, o manžele a byt se stará vzorně a ve své stabilní práci si vždy odtrpěla svých 40 hodin. Den za dnem, rok za rokem. Po tom, co se ale minulý rok dcery osamostatnily, si chce Alenka konečně splnit svůj sen – zařídit si živnost coby relaxační masérka.

Třicetiletý Marcel je zase zamilován do Ásie a alternativních směrů. Je fascinován jógou, meditací i masážemi. Při svých cestách absolvoval i speciální kurzy různých druhů masáží. Stále se snaží dovzdělávat k danému tématu, protože jednoho dne si chce svůj koníček transformovat i na stálý příjem.

Který ze zájemců je ideálním kandidátem pro kurz Sportovní masáže s Improve Academy?

Máme pro vás dobrou zprávu, protože do kurzu se přihlašují studenti z různých důvodů a zmíněné profily potenciálních studentů jsou jen příkladem různorodosti zájemců. To je také jednou z výhod kurzu. Není třeba nijaká předešlá znalost ani úroveň, takže je ideální volbou i pro začátečníky. Na druhou stranu i pokročilí si přijdou na své, protože malé skupinky do deseti lidí lektrorovi vždy dovolí věnovat se studentovi i na vysoce individuální bázi. Zajímaví lidí z různých koutů celé republiky, odlišného věku a profesí mají možnost navázat nové kontakty, sdílet znalosti a dovednosti, a najít si i nové známé a kamarády.

Budu si moci po absolvování kurzu otevřít živnost?

Stejně jako ostatní kurzy Improve Academy je i tento kurz akreditovaný MŠMT (068/2018-50) a navíc ještě osnovou odpovídá požadavkům Národní kvalifikační soustavy. Součástí kurzu je i zkouška dle této osnovy, po jejímž úspěšném absolvování si můžete zřídit živnost v tomto oboru. Kurz je tedy vhodný pro každého, kdo se chce i profesně věnovat masážím. Absolvováním kurzu získáte skvělé vzdělání jak v masérské praxi, tak i v ostatních oblastech péče o kondici vašich budoucích klientů. Navíc se v kurzu díky dřívější marketingové praxi jedné z lektorek zaměříme i na to, jak zaujmout klienty, jak se správně “prodat” a začít úspěšný business.

Proč bych si měl(a) vybrat zrovna Improve Academy?

Kdo už absolvoval nějaký z kurzů naší akademie ví, jak výborně funguje provázání s ostatními kurzy. I zde se budeme okrajově zabývat tématy výživy, trenérství, jógy a dalších, protože daná témata spolu úzce souvisí. Podle stanovených osnov kurz zahrnuje základy anatomie/fyziologie, stejně jako kurz první pomoci. Tato témata jsou pokročilejšího ražení než je v osnovách a studenti se učí i latinské terminologii, s kterými se mohou setkat v odborné literatuře nebo třeba při spolupráci s fyzioterapeuty či lékaři. Mezi další témata bonusových workshopů patří pánevní dno, lopatka, páteř a chodidlo. Spolu s dalšími rekvalifikačními kurzy studenti Improve Academy opravdu získají komplexní znalosti a dovednosti. Na konci kurzu student zjistí, že získá o desítky hodin více, než bylo původně avizováno.

Jací lektoři mě budou vyučovat?

Kvalita lektorů je jednou z hlavních výhod Improve Academy. Všichni lektoři v současné době aktivně praktikují masérství a běžně se dovzdělávají dalšími kurzy v tomto oboru, protože učení se novým věcem a trendům v tomto oboru nikdy nekončí. I v Improve Academy mohou zájemci hned navázat na celodenní workshop práce s lokty a předloktím Deep Tissue, na který dostanou ochutnávku už v rámci tohoto kurzu. Lektoři dělají kurz zajímavý a nevšední, a tak si s nimi navíc vyzkoušíte i další masérské směry jako je aromaterapie, použití guashů kamenů, baněk či masážních dřívek.

Jakým typům masáží se ještě budeme věnovat?

Zvlášť si proberete typy masáži a rozdíly před, po a během výkonu. Také se pobavíte o rozdílech sportů, a že masáž se musí lišit i podle typu výkonnosti. Dozvíte se, jak se takové masáže liší od regeneračních a okusíte  lymfatické či reflexní masáže. Pro sporťáky nesmí chybět měkké techniky, druhy tejpování nebo  práce s masážními pomůckami a přístroji. A protože cílem je samozřejmě praktické ovládnutí všech druhů, můžete se těšit na domácí úkoly, kdy bude vaše okolí nejspíš nadšeno, že už na nich zase musíme trénovat nově naučené tahy.

Jak kurz probíhá?

Kurz splňuje požadavky a kompetence Národní soustavy kvalifikací a nezaměřuje se pouze na teoretickou a praktickou stránku masérství, ale naučíte se dalším dovednostem, které můžete zúročit i v běžném životě. Tak například se na pořad dne dostane komunikace s klienty, kdy můžeme narazit na ostýchavého, nebo třeba i agresivního jedince. V kurzu se učí lektor i student i vzájemně a volnější koučinkový styl je preferován. Každý masér si nakonec vybuduje svůj vlastní styl, protože není pouze jediný správný. Cílem je udělat z vás takového maséra, ke kterému by nakonec šli i samotní lektoři. 😊.

Na co ještě se mohu těšit v rámci kurzu?

Student se naučí správné pozici pro masáž, aplikaci masážního přípravku, ale i jak a kdy se vůbec používají oleje a emulze. Dokonce si olejíčky namícháte i sami přímo v rámci kurzu. Nezapomene se zmínit, jak tyto přípravky skladovat a jak dodržovat hygienické předpisy. Letos bude navíc hygiena dopodrobna probrána vzhledem k aktuální situaci Covid-19. Jak již bylo řečeno, kurz Sportovní masáže není v žádném případě rigidní a lektoři bryskně reagují na současnou situaci a jsou si vědomi implikací, které může profesi maséra způsobit.

Co mě čeká na konci kurzu?

Na konci kurzu čeká studenta zkouška komponovaná ze tří částí – teoretické písemné, teoreticko-praktické ústní a praktické (taktické), kde bude student i ukazovat veškeré tahy, které by aplikoval na specifického klienta. Nejenom, že studenti získají komplexní pohled na lidské tělo i psychiku, ale získají i potřebnou důvěru ve svou kvalitu a profesionalitu maséra.

 

Sečteno a podtrženo, přidaná hodnota je nevyčíslitelná, ale místa jsou limitována. Proto neváhejte a zapište se do podzimního kurzu Sportovní masáže v Praze. Těšíme se na vás. 😊