Budování zdravého těla – zaměřeno na výživu

Publikováno
Ze série webinářů, tentokrát: Výživa coby jeden z nejsilnějších nástrojů při budování zdravého tělaA je za námi i další díl série webinářů pod taktovkou našeho zkušeného lektora Honzy. Ani tentokrát si zúčastnění nemohli vynachválit přesah informací do svého běžného života. A protože je výživa neoddělitelnou složkou našich životů, toto téma se dotýká nás všech.

Kdo z nás nikdy nezkoušel držet dietu? Čím více je různých směrů, tím více je člověk zmatený a neví k čemu přilnout. Lektor zmiňuje několik takovýchto směrů, ale s velkým vykřičníkem. Není totiž jedna správná cesta pro všechny. Typy výživy jsou extrémně individuální a co vyhovuje jednomu, nemusí nutně prospívat druhému.

Mám-li sprintera a běžce na dlouhé tratě, tak komu by mohla ketodieta přijít vhod a komu by se při ní s největší pravděpodobností snížila výkonnost? Lektor zmiňuje i novou moderní odnož zvanou “pegan”dieta, kdy se bavíme o něčem mezi paleo a veganskou dietou. Koncept je zajímavý, nicméně ani po důkladném zkoumání se s ní nemůžeme spokojit jakožto s tou pro-všechny-vyvolenou dietou, která opravdu neexistuje.

Jedním z nejhorších nepřátel zdravého těla je zánět. Na jeho vzniku se podílejí i některé potraviny, pokud jsou konzumovány ve vyšších mírách. Kromě cukru, ale i mléčných výrobků bychom se měli vyvarovat i… Ale počkat! Něco si přece jenom musíme nechat na webinář, kdyby se na něj někdo náhodou chtěl zpětně podívat.

Stejně tak neprozradíme ani které potraviny má smysl kupovat bio a u kterých bychom jen vyhazovali peníze. Lektor nabízí přehledný seznam dvanácti problematických “špinavých” druhů ovoce a zeleniny, které je záhodno vyhledávat na tržištích a dalších důvěryhodných místech. Také zmiňuje patnáct “čistých” druhů ovoce a zeleniny, na které se pesticidy a herbicity přes tvrdou slupku stejně nedostanou, takže si nemá cenu připlácet. Tak kdo je teď zvědavý na “špinavý tucet” a “čistou patnáctku”?

Příští pondělí 15. 6. se na vás těšíme v dalším, už posledním dílu ze série webinářů s názvem: Suplementace. Tak neváhejte a přihlašujte se zde, protože není nad to moci se lektora zeptat v živém “vysílání” a mít tak webinář na míru. 😊 Stejně jako dosud si ale můžete nahrané díly webináře pustit zpětně, pokud nás kontaktujete na prihlasky@improveacademy.cz