Informace o kurzu - Funkční trenér (Instruktor zdravotní tělesné výchovy)
Praha/Brno/Ostrava

Funkční trenér (Instruktor zdravotní tělesné výchovy)

za 14 900 Kč

Kurz funkčního trenéra je vhodný pro všechny zájemce, kteří se věnují cvičení a zdravému životnímu stylu a chtěli by se touto činností v budoucnu i živit. Úspěšný absolvent našeho kurzu získá osvědčení o rekvalifikaci instruktor zdravotní tělesné výchovy (akreditované MŠMT), které je podkladem pro získání živnostenského listu. Kurz je akreditovaný MŠMT, lze ho tedy studovat jako kurz rekvalifikační - hrazený Úřadem práce.

Výhody našeho trenérského kurzu

Trenérský kurz lze začít studovat kdykoli - třeba hned zítra!

Specializační víkend

Anatomie

Svalové řetězce

Kurz v Brně

V kurzu funkčního trenéra se naučím

 

 • Zapojovat střed těla neboli CORE.
 • Správně cvičit s nejmodernějšími pomůckami jako: kettlebell, závěsný posilovací systém (TRX), BOSU®, FLOWIN®, gumové expandéry.
 • Sestavit efektivní funkční trénink a zařadit jej do běžných denních aktivit klienta.
 • Správně vyšetřit pohybový aparát, diagnostikovat asymetrie, dysbalance a funkční poruchy.
 • Řešit základní potíže pohybového aparátu, bolesti zad a krční páteře.
 • Stabilizovat tělo a centrovat klouby (centrace kloubů).
 • Posilovat funkční svalové skupiny a provádět(doporučit) komplexní cvičení pro celé tělo.
 • Aplikovat funkční cviky do běžných denních činností.
 • Kompenzační a protahovací cviky pro specifické potřeby klientů.
 • Orientovat se v anatomii a fyziologii člověka.
 • Zásobník cviků.
 • Základy psychologie a pedagogiky.

 

Hlavní náplní kurzu je aktivace středu těla - hlubokého stabilizačního systému. Vycházíme z vývojové kineziologie. Student zvládne cvičit základní vývojové polohy a integrovat je do cvičení s vahou vlastního těla. Pochopíte problematiku zapojení středu těla a zvládnete sestavit funkční trénink.

Náš absolvent by měl umět diagnostikovat, co konkrétní člověk potřebuje a zvolit k dotyčnému adekvátní přístup. Pak se individuálně rozhodne, jaká bude forma cvičení.

„Navštěvují nás i lidé, kteří si cvičí pro sebe, ale nechtějí platit za trenéry, protože s nimi měli v minulosti špatnou zkušenost. Naše kurzy naučí každého pracovat samostatně. Jinak to nejde, tím, že máme akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, si úspěšný absolvent může založit živnost. Proto máme vysoké nároky. Nemůžeme si dovolit, aby naši trenéři lidem víc ubližovali, než pomáhali.“

 

Průběh kurzu

Kurz je unikátní v našem individuálním (proklientském) přístupu. Společně se pokusíme najít možnost, jak kurz a jeho průběh přizpůsobit Vašim možnostem a jak vás nejlépe dovést k úspěšné závěrečné zkoušce. Další nespornou výhodou je, že můžete začít studium třeba hned zítra.  A jak probíhá samotná výuka?

Minimum pro získání osvědčení s celostátní platností je obvyklých 150 hodin výuky.

 • 50 hodin teorie - anatomie a fyziologie, sportovní trénink, hygiena sportu a výživa, psychologie a pedagogika, první pomoc.
 • 100 hodin praxeMetodika sportovního tréninku - motorika člověka, cvičení ve vývojových pozicích, metoda L. Mojžíšové, nestabilní plochy a gymn. balon, relaxační techniky, postizometrické protažení a strečink, diagnostika pohybového aparátu, základy rehabilitačního cvičení, metoda správného držení těla a stabilizace, Organizace sportovního tréninku - sestavení cvičebních plánů a funkční cvičení, skupinové lekce, praxe ve fitness.
 • zkouška - písemný test, ústní část a praktická část - obhajoba a rozbor cvičebního plánu, provedení vybraného cviku.

V našem kurzu máte ale možnost absolvovat dalších 100 hodin navíc!

 

Kurz se navíc prolíná i s dalšími učebními programy - dbáme na provázanost ve všech úrovních. Všechny tři pilíře, fitness, jóga i výživa, se prolínají. Je to o souvislostech. Každý náš student, ať už si vybere jakýkoliv obor, se v kurzu setká i s ostatními dvěma, plus má možnost navštěvovat zajímavé semináře.

 

Chcete-li, přijďte se podívat na ukázkovou hodinu a pak se sami rozhodnete, zda chcete náš kurz absolvovat.

studium@improveacademy.cz
Informace k průběhu kurzu v Ostravě sdělíme na základě dotazu zaslaného na studiummorava@improveacademy.cz.

Trenérským kurzem v Praze vás provedou

Radka Geffertová
odborná záštita, lektorka specializačního víkendu

Radoslav Mikloš
lektor specializačního víkendu

Robert Chott
lektor specializačního víkendu

Jan Hlaveš
lektor

Ondřej Pavlovič
lektor

Sabina Škrabská
lektorka

a v Brně to jsou

Darina Kocúrková
odborná záštita, lektorka

Roman Koubík
lektor

Miroslav Holý
lektor

 

Cena kurzu

Cena kurzu 14 900 Kč zahrnuje teoretické, teoreticko-praktické přednášky, povinné semináře (Psychologie a Pedagogika, První pomoc a fyziologie), závěrečnou zkoušku a Osvědčení. V ceně kurzu  není zahrnuta permanentka do spolupracujícího fitness centra, skupinové lekce a hlavní studijní materiály (netýká se u rekvalifikací přes ÚP).

V případě, že nemáte ukončené střední vzdělání (tzn. máte ukončené základní vzdělání), je rozsah kurzu 200 hodin a cena kurzu je vyšší o 1 500 Kč vzhledem k aktuální ceně.

Proč není vstupné do posilovny v ceně kurzu? Z jednoduchého důvodu. Každý student prochází studiem individuálním tempem, někdo kurz navštěvuje intenzivně a ukončí studium za jeden měsíc (v případě kurzu Instruktor fitness), někdo volí pomalejší tempo, či objemnější studium s více opakováním, je ve škole denně a absolvuje za tři měsíce. Není tedy možné zahrnout pevnou částku za vstupné do ceny kurzu, jak to dělají některé společnosti. Délka studia se může lišit až o dva měsíce. Nebylo by to vzhledem k rychlejším studentům fér. Výsledná částka za kurz je tedy variabilní podle délky studia.

Ceník vícenákladů:

Prodloužení studia o jeden měsíc (nezahrnuje zakoupení případné nové permanentky) – 3 000 Kč
Opravná zkouška - 1 000 Kč
Tříměsíční permanentka v Jeremi sport Praha - 2 700 Kč
Tříměsíční permanentka v AZ Fitness Brno – 2 600 Kč

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Michal Brož Profesionální atlet

Dodělat kurz funkčního trenéra právě v Improve Academy byla pro mě čest. Věděl jsem, že to nebude sranda a taky nebyla. Semináře a přednášky byly na skvělé úrovni a nebylo to jen vtloukání teorie, ale byla to především zábava. Kolektiv v Improve vás doslova vtáhl do děje a každou hodinu jsem hltal s nadšením. Bylo to zábavné a hlavně časově velmi dobře dostupné. Každý máme nějaké povinnosti a s klukama se dalo vždycky skvěle domluvit. Nezkusíš, nevíš, nezažiješ. Takže určitě doporučuju a těším se na další spolupráci!:) Držím palce, at to jde přímo tímto směrem, jaký máte nastavený:)

Daniel Lehnert Bývalý profesionální hokejista - Piráti Chomutov, nyní provozuje trenérskou praxi v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře

Po dlouhodobém a vleklém zranění jsem byl donucen ukončit aktivní kariéru. Po této životní zkušenosti jsem se začal zajímat o funkčního trenéra se zdravotním zaměřením a právě IMPROVE ACADEMY byl jediný kurz, který se mi od začátku líbil. Kromě skupinových lekcí v tělocvičně a posilovně mě hlavně zaujala každodenní výuka zaměřená na: HSS, DNS, anatomie, diagnostika pohybového aparátu. Vyhovovalo mi, že kurz byl doplněn o dietologii a seminář čínské medicíny. Hned jsem pochopil, že nepůjde jen o zvedání činek v posilovně, ale především o zdraví klienta a sestavení tréninkového plánu na míru pro různou skupinu lidí. Studium v IMPROVE ACADEMY mi dalo bezesporu spoustu nových a užitečných informací. Tento kurz jednoznačně doporučuji, můžete se těšit na příjemný kolektiv profesionálů.

Joanna

Včera jsem úspěšně dokončila kurz Funkční trenér
Přiznám se, že jsem s výběrem vašeho kurzu váhala a slyšela jsem názory, že když už mám kurz instruktora fitness (od jiné firmy), další rekvalifikační kurz mi moc neprospěje.

Musím říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí.
Poznatky, které od vás jsem získala, jsou k nezaplacení, i když stále vím, že mé učení nyní nekončí, ale pokračuje.

 • Díky kurzu konečně jsem pochopila anatomii v praxi. Způsob, jakým Josef, Petr a Libor anatomii vysvětluje je geniální.
 • část o diagnostice klientů byla skvěle vysvětlená, ukazala možností jak pracovat a dala mi „rámec“, který ted pouzivam v me praxi
 • vaše materiály pro studenty jsou skvělé a dávají inspiraci k vytváření vlastních dokladů pro práci s klienty
 • fyziologické víkendy jsou nejlepší časovou investicí. Dalo mi to tolik poznatků, jak se zbavit bolesti atd. Jen díky víkendům sama jsem se zbavila bolestí holenní kosti, zpevnila kotník  a dodává mi to jistotu při práci s klienty
 • Liborova pomoc při posuzování tréninkových plánů a jeho komentáře byly neuvěřitelně užitečná.
 • kurz první pomoci byl nejzábavnější kurz první pomoci, jaký jsem kdy absolvovala

Odvádíte skvělou práci a moc vám děkuji
Už se těším na další workshop - stabilizace lopatky

Veronika Kremzová absolventka kurzu Instruktor fitness

Děkuju za skvělý pocit, který si od vás odnáším. Jak jsem si v začátku přála “mít to už za sebou”, dnes bych si to s vámi užila znovu 🙂 - vůbec jsem si neuměla představit, jak skvěle využitelné znalosti mi kurz přinese. Díky za to, že rozumím tomu, jak cvičit a především jak jste mi ukázali, že lze všechnu “teorii” převádět úspěšně do praxe. Děkuji za Vaše různá zaměření, znalosti i vaše osobnosti, protože jsem to celou dobu vnímala jako velké obohacení a každá hodina s vámi tím byla jedinečná.

Velmi upřímně a ráda vás doporučím přátelům, lidem, kteří se chtějí “rekreačně” i profesně zajímat o zdravý životní styl, pohyb a opravdu chtějí, aby jejich konání v tomto směru mělo smysl! A co bych ještě ráda ocenila je Vaše podpora studentů - děláte svou práci skvěle, máte zkušenosti, rozsáhlé znalosti a já jsem byla vždy přesvědčena, že lidem jako vy se bude dařit. Váš upřímný záměr dovést studenta k výsledku - porozumění a ovládání celkového výsledku - je navíc pro nás studenty skvělým motorem.

Díky moc a jen tak dál!

Místo výuky trenérského kurzu

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu funkčního trenéra

Po absolvování kurzu funkčního trenéra budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše moto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

 

Přihláška do kurzu

 

  Vyplňte prosím všechny údaje označené *
  Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečné osvědčení s celostátní platností! Oprava chybných či neúplných údajů na osvědčení je zpoplatněna částkou 500 Kč (včetně poštovného a balného). Věnujte proto vyplnění přihlášky pozornost.
  Pokud nebude kurzovné uhrazeno do 3 pracovních dní od data podání přihlášky, bude přihláška automaticky vyřazena z naší evidence a Vaše místo v kurzu připadne dalšímu zájemci.

  Kurz *

  Umístění kurzu *

  Titul


  Jméno a příjmení *

  Adresa (Ulice, město, PSČ)*

  Telefon *

  E-mail *

  Datum narození *

  Místo narození *

  Vzdělání *

  Vzkaz

  Odkud jste se o nás dozvěděli?

   

   

   

  Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy, pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.