Improve Academy je pro kreativní lidi

Publikováno

Co může dát Improve Academy vrcholové atletce? Navíc mistryni republiky a reprezentantce, která byla ve finále na Univerziádě a vedle toho vystudovala sportovní management na FTVS a sportovní diplomacii na VŠE? Sprinterka Bára Procházková sice měla spoustu informací z praxe, ale díky kurzu získala i vnitřní sebevědomí a schopnost vidět i v jednoduchých věcech hlubší smysl.

Vrcholoví sportovci si často myslí, že toho ví o svém těle hodně. Někdy je v tom kus egoismu. Mohl by to být i můj případ, protože z atletiky vychází mnoho sportů. Já ale přišla do Improve Academy v jiné roli.

Cvičím a sportuji osmnáct let života, možná tomu i rozumím, jenže jsem potřebovala dát všem informacím nějaký rámec a zdokonalit se, abych jednou mohla pomáhat ostatním, aby se cítili dobře.

V rámci kurzu „Fitness trenér“ mi nešlo o to zdokonalit se jako atletka. Chtěla jsem si rozšířit obzory, protože kariéra je krátká a já mám v plánu živit se jednou jako trenérka a mít tohle povolání i jako hobby. Hledala jsem zdroj, který mi dá náhled na to, jak propojit tělo s vnitřním světem člověka.

Když poznáte ruku v ruce obě části, tak se na tomhle základě vyvíjíte a nakonec pochopíte, jak všechno funguje. V tomhle stavu si každý může vymýšlet cviky sám, na míru, protože jsme z principu jiní a potřebujeme osobitý přístup.

Mám na mysli především ženy, dnes je velký tlak na to, jak mají vypadat a především nevypadat. Věřím, že je umím pochopit a ukázat jim, aby se měly rády a neřešily jen hezký zadek a ploché břicho.

 

Sport, a následně i Improve Academy, mi ukázali, že je klíčové předat něco většího. Cvičení by nemělo být jen o plánech, strojích, činkách a postupném sebezničení. Je to naopak o péči o tělo, o tom, že se mu systematicky věnujeme.

V rámci kurzu jsem se neseznámila se žádnou brutální novinkou, která by mi změnila pohled na svět, ale o to mi nešlo. Navíc si myslím, že to ani není cílem studia. Jednotlivé lekce mě utvrdily v mém současném myšlení a povzbudily do práce na sobě samé. Vedle toho se mi zlepšilo vnímání v tom, jak je vše propojené, především díky zkoušce z anatomie. Byla náročná, ale neskutečně mě posunula dál, postupem času jsem zjistila, že když ji budu znát, bude mít má práce hlubší smysl.

Jádrem všeho je, že správné cvičení vychází ze správné znalosti těla, z toho, jak pracují svaly a orgány. To je obrovské gró, které mi bylo předané. Například miluju dřep, komplexní cvik, který jsem dělala vždy a teď mám pocit, že se svým tělem líp komunikuju, cítím ho a vím, že mi to ještě víc prospívá.

Vše totiž vychází z nás, z toho, co si o svém tělu myslíme, tím mu buď škodíme nebo pomáháme.

V tom spatřuji přesah Improve Academy. Na trhu je milion kurzů, ale já si intuitivně vybrala ten, kde lektoři člověka neučí, ale spíš ho umí nasměrovat a vytvořit mu podmínky tak, aby mohl studium zařadit do svého pohledu na svět. Jako vrcholová sportovkyně a člověk, který vystudoval sportovní management na FTVS a sportovní diplomacii na VŠE, jsem byla ráda v prostředí, které prosazuje individuální a lidský přístup.

Tohle prostředí okolo sebe vytvářejí sebevědomí lidé, kteří věří tomu, co umí. A hlavně je to na nich vidět, student hned zjistí, že účelem sportu není skončit ve třiceti zničený, vyčerpaný a bez jiného plánu.