Informace o kurzu - Výživový poradce
v Praze a Brně

Výživový poradce (Poradce pro výživu)

do 31. 7. v akci za 9 900 Kč + workshop ke kurzu - Praha (Psychika a výživa), Brno (Problematika falšování potravin) / původní cena 10 900 Kč

 

(+ pro absolventy kurzů IA cena 7 900Kč)

Kurz Výživový poradce je vhodný pro každého, kdo se věnuje zdravému životnímu stylu, zajímá se o zdravé potraviny a racionální přístup ke stravování. Kurz je akreditovaný MŠMT pro pracovní činnost Poradce pro výživu  a úspěšný absolvent získá vedle komplexních dovedností také osvědčení, na základě kterého si může založit živnost.

Výhody našeho kurzu výživového poradce

 

Akreditováno MŠMT

Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky dostanete certifikát, který Vám díky akreditaci poslouží jako podklad pro získání živnostenského listu. S ním se můžete věnovat poradenské činnosti v oblasti zdravé výživy.

Díky tomu, že je náš kurz rekvalifikační, může Vám být uhrazen Úřadem práce. Pro více informací nebo pro pomoc s potřebnými dokumenty nás neváhejte kontaktovat.

Termíny kurzů

PRAHA -  2020

19. 9. - 20. 9., 26. 9 - 27. 9., 10. 10. - 11. 10., 17. 10. - 18. 10., 31. 10. - 1. 11., 7. 11. - 8. 11.

Workshop: Psychika a výživa 14. 11. 2020

termín zkoušky bude upřesněn

změna termínů vyhrazena

 

BRNO - 2020

 

Komplexní studium

Kritický a objektivní náhled na problematiku opřen o zkušenosti lektorů oboru. Společné přednášky s ostatními kurzy umožňuje rozšiřovat si obzory nad rámec kurzu Poradce pro výživu.

Individuální přístup

Umíme zajistit i plně indivduální studium založené na osobních konzultacích mimo výuku i prostory v kombinaci se samostudiem a online konzultací. Úkolem tohoto přístupu je připravit studenta ke zkoušce. Doba závisí na intenzitě a pravidelnosti konzultací.

Tým odborníků

Na kurzu se podílí špičky v oboru výživového poradenství.

Moderní prostředí

V Praze výuka probíhá převážně ve školicí místnosti Agentury Motivace v centru Prahy - učebna s  vybaveným kuchyňským koutem pro samoobslužné občerstvení během celodenní výuky.
Některé z přednášek se mohou konat i v posilovně FitnessAction, Fit2B příp. v učebně první pomoci na Vyšehradě.

V Brně se konají přednášky v zasedací místnosti Výzkumného ústavu veterinárního lékařství, v. v. i.

Povinné semináře se konají ve fitness AZ Tower.

Rozsah výuky

Hodinová dotace našeho kurzu je 150 hodin kombinovanou formou. Prezenční část výuky absolvujete v průběhu specializačních víkendů.

Studijní materiály v ceně

Každý student získá na míru vypracovaná (textově a obrazově) skripta o rosahu 145 stran. Skripta obsahují kapitoly probírané v kurzu (Anatomie trávicího traktu a souvisejících orgánů, trávicí hormony; Nutriety a metabolismus; Zdraví a nebezpečí v důsledku stravování; Energetická bilance a tvorba jídelníčku, Doplňky stravy a sport.)

Slevy pro absolventy

Absolventům se otevírají dveře dalšího vzdělávání se slevou jak formou nástaveb ke kurzům, tak formou workshopů, které prohlubují již tak obsáhlé znalosti.

 

Začátek a průběh kurzu

Další kurz:

V souvislosti s platností aktuálních opatření se nemůže konat výuka v plánovaných termínech. O nových termínech budeme informovat všechny přihlášené zájemce a také je naleznete zde.

Praha - od 19. 9. 2020
Brno

Ostatní předměty jsou v termínech v součinnosti s ostatními kurzy, přesný rozvrh najdete po přihlášení do kurzu ve studentské sekci nebo na dotaz na studium@improveacademy.cz

Dietologické přednášky v Praze se konají v konferenční místnosti Agentury Motivace. Některé praktické semináře jsou ve Fit2B nebo Fitness Action, příp. v učebně první pomoci na Vyšehradě.

V Brně probíhá výuka v zasedací místnosti Výzkumného ústavu veterinárního lékařství, v. v. i. Povinné semináře se konají ve fitness AZ Tower.

Minimální docházka do kurzu je 80 % z celkového rozsahu kurzu, jinak není možné se zúčastnit závěrečné zkoušky. Dalšími požadavky k úspěšnému absolvování kurzu je napsání seminární práce a složení závěrečné zkoušky.

 

 

V kurzu Poradce pro výživu se naučíte

 • Vypočítat a sestavit jídelníček na míru, orientovat se v kalorických tabulkách.
 • Dietní stravovací režimy a omezení při některých onemocněních.
 • Rozdělit živiny, jídlo během dne, absolvujete praktickou ukázku s ohledem na cíle klienta.
 • Jak pracovat se zvláštní kategorií klientů - vegany, vegetariány, vitariány, zvláštnosti ve stravě mladistvých a starších klientů.
 • Základy sportovní výživy - jídlo před a po tréninku, zařazení suplementů.
 • Doplňky stravy, bylinky, sladidla a marketingové tahy, rozpoznat cílenou reklamu.
 • Dietologii a systém diet ve zdravotnictví - jak určit klienta, se kterým mohu pracovat a naopak.
 • Postavení výživového poradce, jeho role a úkoly.
 • Bioimpedance a další využití pomůcek pro měření tělesných komponent a proporcí.
 • Fyziologii trávení živin a anatomii.
 • Funkce trávícího systému.
 • Metabolické procesy.
 • Makroživiny (bílkoviny, tuky, sacharidy, využitelnost živin v organismu, nejvýznamnější zdroje).
 • Mikroživiny (vitamíny,minerální látky, enzymy, stopové látky, jejich úloha v organismu, výskyt v potravinách a důležitost ve výživě zvláštních kategorií klientů).
 • Výpočty indexů tělesné hmotnosti (BMI, BMR, WHR).
 • Základy zdravé výživy.
 • Technologii výživy.
 • Absolvujete semináře Psychologie a První pomoci.

 

Získáte nejen hluboké znalosti z oboru výživového poradce, ale naučíte se i správně pracovat se svými budoucími klienty.

 

Kurzem Poradce pro výživu Vás provedou

Jan Hlaveš
lektor

Mgr. Bc. Eliška Servusová, Ph.D.
lektor

Bc. Aneta Smetivá
lektor

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sára Buršíková studentka Université Nice-Sophia Antipolis

S kurzem Instruktor fitness a Poradce pro výživu jsem velice spokojená především díky tomu, že se nejede striktně podle "plánů", ale je zde prostor na to, co vás opravdu zajímá a na dotazy a připomínky. Díky tomu byl kurz velice zajímavý a naučný. Dalším velikým plus těchto kurzů je to, že je vede relativně velká skupina odborníků a můžete se setkat s více názory, náhledy ale také získáte více informací.

Lucie Kočová absolventka kurzu Poradce pro výživu

Pokud jde o kurz výživového poradce, mohu ho vřele doporučit. V kurzu jsem se naučila spoustu nových věcí a načerpala velké množství informací. Osobně mohu doporučit, zejména Honzu a Elišku, které považuji za opravdové odborníky, kteří umějí vše hezky vysvětlit a oceňuji jejich ochotu pomoci, když něco nejde, snaží se vždy vyjít vstříc. Za mě spokojenost 🙂

Místo výuky kurzu výživového poradce v Praze

 

Místo výuky kurzu výživového poradce v Brně

Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. - zasedací místnost

 

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu výživového poradce

Po absolvování rekvalifikačního programu Poradce pro výživu budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše motto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Přihláška do kurzu

Vyplňte prosím všechny údaje označené *

Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečné osvědčení s celostátní platností!

Pokud nebude kurzovné uhrazeno do 3 pracovních dní od data podání přihlášky, bude přihláška automaticky vyřazena z naší evidence a Vaše místo v kurzu připadne dalšímu zájemci.

Kurz *

Umístění kurzu *

Pokud jste studentem, vyplňte název instituce, kde studujete:

Titul

Jméno a příjmení *

Adresa (Ulice, město, PSČ)*

Telefon *

E-mail *

Datum narození *

Místo narození *

Vzdělání *

Vzkaz

Odkud jste se o nás dozvěděli?

 

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy, pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.