Informace o kurzu - Výživový poradce
v Praze a Brně

Výživový poradce (Poradce pro výživu)

Cena online kurzu je 9 900 Kč (pro absolventy kurzů IA cena 7 900 Kč)

včetně workshopu Psychika a výživa

NAROZENINOVÁ AKCE – Improve Academy slaví 5. narozeniny. Dárek ale můžete dostat vy! Po zahájení online kurzu Poradce pro výživu vylosujeme tři z vás, kterým vrátíme část kurzovného. A když máme ty 5. narozeniny, tak 50 % z uhrazené ceny kurzu. Stačí odeslat přihlášku na kurz Poradce pro výživu, uhradit kurzovné a mít štěstí.

Akce se vztahuje pouze na online kurz Poradce pro výživu, jehož zahájení je plánované na 24. 4. 2021. Odesláním přihlášky na kurz a uhrazením kurzovného se automaticky zařazujete do slosování. Zařazením do slosování dává vylosovaný souhlas s uveřejněním jména na sociálních sítích a webových stránkách Improve Academy. Nesouhlas se zařazením do akce je možné sdělit písemně do 23. 4. 2021 koordinátorovi kurzu (studium@improveacademy.cz).

 

Kurz Výživový poradce je vhodný pro každého, kdo se věnuje zdravému životnímu stylu, zajímá se o zdravé potraviny a racionální přístup ke stravování. Kurz je akreditovaný MŠMT pro pracovní činnost Poradce pro výživu  a úspěšný absolvent získá vedle komplexních dovedností také osvědčení, na základě kterého si může založit živnost.

Výhody našeho kurzu výživového poradce

 

Akreditováno MŠMT

Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky dostanete certifikát, který Vám díky akreditaci poslouží jako podklad pro získání živnostenského listu. S ním se můžete věnovat poradenské činnosti v oblasti zdravé výživy.

Díky tomu, že je náš kurz rekvalifikační, může Vám být uhrazen Úřadem práce. Pro více informací nebo pro pomoc s potřebnými dokumenty nás neváhejte kontaktovat.

Termíny kurzů

PRAHA -  2021

24. 4., 25. 4.
1. 5., 2. 5.
15. 5., 16. 5.
22. 5., 23. 5.
5. 6., 6. 6.
12. 6., 13. 6.

Workshop: Psychika a výživa – termín bude upřesněn

termín zkoušky: bude upřesněn

V souladu s aktuálně platnými nařízeními bude výuka probíhat online.

změna termínů vyhrazena

 

 

 

BRNO - 2021

Komplexní studium

Kritický a objektivní náhled na problematiku opřen o zkušenosti lektorů oboru. Společné přednášky s ostatními kurzy umožňuje rozšiřovat si obzory nad rámec kurzu Poradce pro výživu.

Individuální přístup

Umíme zajistit i plně indivduální studium založené na osobních konzultacích mimo výuku i prostory v kombinaci se samostudiem a online konzultací. Úkolem tohoto přístupu je připravit studenta ke zkoušce. Doba závisí na intenzitě a pravidelnosti konzultací.

Tým odborníků

Na kurzu se podílí špičky v oboru výživového poradenství.

Moderní prostředí

V Praze výuka probíhá převážně ve školicí místnosti Agentury Motivace v centru Prahy - učebna s  vybaveným kuchyňským koutem pro samoobslužné občerstvení během celodenní výuky.
Některé z přednášek se mohou konat i v posilovně FitnessAction, Fit2B příp. v učebně první pomoci na Vyšehradě.

V Brně se konají přednášky v zasedací místnosti Výzkumného ústavu veterinárního lékařství, v. v. i.

Povinné semináře se konají ve fitness AZ Tower.

Rozsah výuky

Hodinová dotace našeho kurzu je 150 hodin kombinovanou formou. Prezenční část výuky absolvujete v průběhu specializačních víkendů.

V souladu s aktuálně platnými nařízeními bude výuka probíhat online.

 

Studijní materiály v ceně

Každý student získá na míru vypracovaná (textově a obrazově) skripta o rosahu 145 stran. Skripta obsahují kapitoly probírané v kurzu (Anatomie trávicího traktu a souvisejících orgánů, trávicí hormony; Nutriety a metabolismus; Zdraví a nebezpečí v důsledku stravování; Energetická bilance a tvorba jídelníčku, Doplňky stravy a sport.)

V ceně kurzu jsou jedna skripta (při ztrátě, apod., lze skripta zakoupit za běžnou cenu). Zájemci si mohou skripta zakoupit na běžnou cenu 800 Kč

Slevy pro absolventy

Absolventům se otevírají dveře dalšího vzdělávání se slevou jak formou nástaveb ke kurzům, tak formou workshopů, které prohlubují již tak obsáhlé znalosti.

Začátek a průběh kurzu

Další kurz:

Praha - od 24. 4. 2021
Brno -

V souladu s aktuálně platnými nařízeními bude výuka probíhat online.

Minimální účast na kurzu je 80 % z celkového rozsahu kurzu, jinak není možné se zúčastnit závěrečné zkoušky. Dalšími požadavky k úspěšnému absolvování kurzu je napsat seminární práci (sestavit jídelníček).

 

 

V kurzu Poradce pro výživu se naučíte

 • Vypočítat a sestavit jídelníček na míru, orientovat se v kalorických tabulkách.
 • Dietní stravovací režimy a omezení při některých onemocněních.
 • Rozdělit živiny, jídlo během dne, absolvujete praktickou ukázku s ohledem na cíle klienta.
 • Jak pracovat se zvláštní kategorií klientů - vegany, vegetariány, vitariány, zvláštnosti ve stravě mladistvých a starších klientů.
 • Základy sportovní výživy - jídlo před a po tréninku, zařazení suplementů.
 • Doplňky stravy, bylinky, sladidla a marketingové tahy, rozpoznat cílenou reklamu.
 • Dietologii a systém diet ve zdravotnictví - jak určit klienta, se kterým mohu pracovat a naopak.
 • Postavení výživového poradce, jeho role a úkoly.
 • Bioimpedance a další využití pomůcek pro měření tělesných komponent a proporcí.
 • Fyziologii trávení živin a anatomii.
 • Funkce trávícího systému.
 • Metabolické procesy.
 • Makroživiny (bílkoviny, tuky, sacharidy, využitelnost živin v organismu, nejvýznamnější zdroje).
 • Mikroživiny (vitamíny,minerální látky, enzymy, stopové látky, jejich úloha v organismu, výskyt v potravinách a důležitost ve výživě zvláštních kategorií klientů).
 • Výpočty indexů tělesné hmotnosti (BMI, BMR, WHR).
 • Základy zdravé výživy.
 • Technologii výživy.
 • Absolvujete semináře Psychologie a První pomoci.

 

Získáte nejen hluboké znalosti z oboru výživového poradce, ale naučíte se i správně pracovat se svými budoucími klienty.

 

Kurzem Poradce pro výživu Vás provedou

Jan Hlaveš
lektor

Mgr. Bc. Eliška Servusová, Ph.D.
lektorka

Sabina Škrabská
lektorka

Michal Komosný
lektor

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Dominika Handlová absolventka Osobní trenér fitness a Poradce pro výživu - online
Kurz poradce pro výživu byl pro mně velkým přínosem a vlastně splněným snem a cílem. Už pár let jsem přemýšlela o absolvování kurzu Poradce pro výživu a Osobního trenéra fitness, ale známe to každý, nemohla jsem se odhodlat a teď můžu říct, že jsem si vybrala nejlépe, jak jsem mohla. Po absolvování fitness kurzu u Improve Academy, který mě přesvědčil, že na této akademii jsou opravdový profesionálové, kteří nejen, že přednášejí, co mají, ale opravdu tím žijou, baví je to a vždy Vám přátelsky poradí, jsem ani neváhala, kde absolvuji svůj druhý cíl - Poradce pro výživu. Kurzem Vás provází dva super lektoři - Honzík a Sabča. Oba dva dělají přesně, to co je baví. Vidíte na nich nadšení s kterým Vás chtějí vše naučit, i když s některými z nás musí mít občas trpělivost, ale nebudu Vám lhát, že Vás to vše naučí a vy se vůbec nebudete muset učit. Přeci jenom aspoň parkrát se do skript podívat musíte, ale pokud Vás Výživa baví a zajímáte se o ní, velkou spoustu věcí se naučíte na přednáškách, které Honzík se Sabčou vedou hlavně zajímavou a zábavnou formou, kterou si vše lépe zapamatujete a hlavně se můžete kdykoliv na cokoliv zeptat.
Já jsem absolvovala kurz ve “špatném covidím roku”, kde jsme se nemohli všichni vidět osobně, takže jsme měli přednášky on-line formou, ale můžu říct, že Improve Academy se o přednášky postarali s velkou kvalitou!! Všemu jsem dobře rozumněla, vše jsem dobře pochopila a když ne, na vše jsem se zeptala. On-line přednášky mají své velké plus, nemusíte nikam dojíždět, pustíte si přednášku na notebooku a klidně se můžete učit ještě z postele.
Jestli ještě někdo přemýšlíte, jako jsem dlouho přemýšlela já, pojďte do toho, na nic nečekejte! Nenechte si ty své sny a cíle utéct!
Děkuji Improve Academy za vše
Lucie Kočová absolventka kurzu Poradce pro výživu

Pokud jde o kurz výživového poradce, mohu ho vřele doporučit. V kurzu jsem se naučila spoustu nových věcí a načerpala velké množství informací. Osobně mohu doporučit, zejména Honzu a Elišku, které považuji za opravdové odborníky, kteří umějí vše hezky vysvětlit a oceňuji jejich ochotu pomoci, když něco nejde, snaží se vždy vyjít vstříc. Za mě spokojenost 🙂

Sára Buršíková studentka Université Nice-Sophia Antipolis

S kurzem Instruktor fitness a Poradce pro výživu jsem velice spokojená především díky tomu, že se nejede striktně podle "plánů", ale je zde prostor na to, co vás opravdu zajímá a na dotazy a připomínky. Díky tomu byl kurz velice zajímavý a naučný. Dalším velikým plus těchto kurzů je to, že je vede relativně velká skupina odborníků a můžete se setkat s více názory, náhledy ale také získáte více informací.

Místo výuky kurzu výživového poradce v Praze

 

Místo výuky kurzu výživového poradce v Brně

Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. - zasedací místnost

 

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu výživového poradce

Po absolvování rekvalifikačního programu Poradce pro výživu budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše motto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Přihláška do kurzu

Vyplňte prosím všechny údaje označené *

Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečné osvědčení s celostátní platností! Oprava chybných či neúplných údajů na osvědčení je zpoplatněna částkou 250 Kč. Věnujte proto vyplnění přihlášky pozornost.

Pokud nebude kurzovné uhrazeno do 3 pracovních dní od data podání přihlášky, bude přihláška automaticky vyřazena z naší evidence a Vaše místo v kurzu připadne dalšímu zájemci.

Kurz *

Umístění kurzu *

Pokud jste studentem, vyplňte název instituce, kde studujete:

Titul

Jméno a příjmení *

Adresa (Ulice, město, PSČ)*

Telefon *

E-mail *

Datum narození *

Místo narození *

Vzdělání *

Vzkaz

Odkud jste se o nás dozvěděli?

 

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy, pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.