Informace o on-line kurzu - Výživový poradce / výživová poradkyně

Výživový poradce (Poradce pro výživu)

cena kurzu - 9 900 Kč

Kurz Výživový poradce je vhodný pro každého, kdo se věnuje zdravému životnímu stylu, zajímá se o zdravé potraviny a racionální přístup ke stravování. Jedná se o přípravný kurz ke zkoušce profesní kvalifikace.

Výhody našeho kurzu výživového poradce

 

Začátek a průběh kurzu

Další kurz:

podzim 2024

Absolvujete 5 víkendů přednášek.

Minimální účast na kurzu je 80 % z celkového rozsahu kurzu, jinak není možné se zúčastnit závěrečné zkoušky. Dalšími požadavky k úspěšnému absolvování kurzu je napsat seminární práci (sestavit jídelníček).

 

 

V kurzu Poradce pro výživu se naučíte

 • Vypočítat a sestavit jídelníček na míru, orientovat se v kalorických tabulkách.
 • Dietní stravovací režimy a omezení při některých onemocněních.
 • Rozdělit živiny, jídlo během dne, absolvujete praktickou ukázku s ohledem na cíle klienta.
 • Jak pracovat se zvláštní kategorií klientů - vegany, vegetariány, vitariány, zvláštnosti ve stravě mladistvých a starších klientů.
 • Základy sportovní výživy - jídlo před a po tréninku, zařazení suplementů.
 • Doplňky stravy, bylinky, sladidla a marketingové tahy, rozpoznat cílenou reklamu.
 • Dietologii a systém diet ve zdravotnictví - jak určit klienta, se kterým mohu pracovat a naopak.
 • Postavení výživového poradce, jeho role a úkoly.
 • Bioimpedance a další využití pomůcek pro měření tělesných komponent a proporcí.
 • Fyziologii trávení živin a anatomii.
 • Funkce trávícího systému.
 • Metabolické procesy.
 • Makroživiny (bílkoviny, tuky, sacharidy, využitelnost živin v organismu, nejvýznamnější zdroje).
 • Mikroživiny (vitamíny, minerální látky, enzymy, stopové látky, jejich úloha v organismu, výskyt v potravinách a důležitost ve výživě zvláštních kategorií klientů).
 • Výpočty indexů tělesné hmotnosti (BMI, BMR, WHR).
 • Základy zdravé výživy.
 • Technologii výživy.
 • Absolvujete semináře Psychologie a První pomoci.

 

Získáte nejen hluboké znalosti z oboru výživového poradce, ale naučíte se i správně pracovat se svými budoucími klienty.

 

Kurzem Poradce pro výživu Vás provedou

Mgr. Libor Pozníček
lektor

Mgr. Bc. Eliška Servusová, Ph.D.
lektorka

Mgr. Kateřina Sloviaková, DiS.
lektorka

Bc. Kateřina Moravcová
lektorka

Ing. Michal Frólo
lektor

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Dominika Handlová absolventka Osobní trenér fitness a Poradce pro výživu - online
Kurz poradce pro výživu byl pro mně velkým přínosem a vlastně splněným snem a cílem. Už pár let jsem přemýšlela o absolvování kurzu Poradce pro výživu a Osobního trenéra fitness, ale známe to každý, nemohla jsem se odhodlat a teď můžu říct, že jsem si vybrala nejlépe, jak jsem mohla. Po absolvování fitness kurzu u Improve Academy, který mě přesvědčil, že na této akademii jsou opravdový profesionálové, kteří nejen, že přednášejí, co mají, ale opravdu tím žijou, baví je to a vždy Vám přátelsky poradí, jsem ani neváhala, kde absolvuji svůj druhý cíl - Poradce pro výživu. Kurzem Vás provází dva super lektoři - Honzík a Sabča. Oba dva dělají přesně, to co je baví. Vidíte na nich nadšení s kterým Vás chtějí vše naučit, i když s některými z nás musí mít občas trpělivost, ale nebudu Vám lhát, že Vás to vše naučí a vy se vůbec nebudete muset učit. Přeci jenom aspoň parkrát se do skript podívat musíte, ale pokud Vás Výživa baví a zajímáte se o ní, velkou spoustu věcí se naučíte na přednáškách, které Honzík se Sabčou vedou hlavně zajímavou a zábavnou formou, kterou si vše lépe zapamatujete a hlavně se můžete kdykoliv na cokoliv zeptat.
Já jsem absolvovala kurz ve “špatném covidím roku”, kde jsme se nemohli všichni vidět osobně, takže jsme měli přednášky on-line formou, ale můžu říct, že Improve Academy se o přednášky postarali s velkou kvalitou!! Všemu jsem dobře rozumněla, vše jsem dobře pochopila a když ne, na vše jsem se zeptala. On-line přednášky mají své velké plus, nemusíte nikam dojíždět, pustíte si přednášku na notebooku a klidně se můžete učit ještě z postele.
Jestli ještě někdo přemýšlíte, jako jsem dlouho přemýšlela já, pojďte do toho, na nic nečekejte! Nenechte si ty své sny a cíle utéct!
Děkuji Improve Academy za vše
Lucie Kočová absolventka kurzu Poradce pro výživu

Pokud jde o kurz výživového poradce, mohu ho vřele doporučit. V kurzu jsem se naučila spoustu nových věcí a načerpala velké množství informací. Osobně mohu doporučit, zejména Honzu a Elišku, které považuji za opravdové odborníky, kteří umějí vše hezky vysvětlit a oceňuji jejich ochotu pomoci, když něco nejde, snaží se vždy vyjít vstříc. Za mě spokojenost 🙂

Sára Buršíková studentka Université Nice-Sophia Antipolis

S kurzem Instruktor fitness a Poradce pro výživu jsem velice spokojená především díky tomu, že se nejede striktně podle "plánů", ale je zde prostor na to, co vás opravdu zajímá a na dotazy a připomínky. Díky tomu byl kurz velice zajímavý a naučný. Dalším velikým plus těchto kurzů je to, že je vede relativně velká skupina odborníků a můžete se setkat s více názory, náhledy ale také získáte více informací.

 

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu výživového poradce

Po absolvování rekvalifikačního programu Poradce pro výživu budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše motto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Přihláška do kurzu

  Vyplňte prosím všechny údaje označené *
  Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečné osvědčení s celostátní platností! Oprava chybných či neúplných údajů na osvědčení je zpoplatněna částkou 500 Kč (včetně poštovného a balného). Věnujte proto vyplnění přihlášky pozornost.
  Pokud nebude kurzovné uhrazeno do 3 pracovních dní od data podání přihlášky, bude přihláška automaticky vyřazena z naší evidence a Vaše místo v kurzu připadne dalšímu zájemci.

  Kurz *

  Pokud jste studentem, vyplňte název instituce, kde studujete:

  Titul


  Jméno a příjmení *

  Adresa (Ulice, město, PSČ)*

  Telefon *

  E-mail *

  Datum narození *

  Místo narození *

  Vzdělání *

  Vzkaz

  Odkud jste se o nás dozvěděli?

   


   

   

  Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy, pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.