Informace o kurzu - Výživový poradce
v Praze a Brně

Výživový poradce (Poradce pro výživu)

cena kurzu - early birds do konce března 2023 - Absolventi IA 9 900 Kč, pro ostatní 10 900 Kč

Kurz Výživový poradce je vhodný pro každého, kdo se věnuje zdravému životnímu stylu, zajímá se o zdravé potraviny a racionální přístup ke stravování. Kurz je akreditovaný MŠMT pro pracovní činnost Poradce pro výživu  a úspěšný absolvent získá vedle komplexních dovedností také osvědčení, na základě kterého si může založit živnost.

Výhody našeho kurzu výživového poradce

 

Začátek a průběh kurzu

Další kurz:

Praha - jaro a podzim

Minimální účast na kurzu je 80 % z celkového rozsahu kurzu, jinak není možné se zúčastnit závěrečné zkoušky. Dalšími požadavky k úspěšnému absolvování kurzu je napsat seminární práci (sestavit jídelníček).

 

 

V kurzu Poradce pro výživu se naučíte

 • Vypočítat a sestavit jídelníček na míru, orientovat se v kalorických tabulkách.
 • Dietní stravovací režimy a omezení při některých onemocněních.
 • Rozdělit živiny, jídlo během dne, absolvujete praktickou ukázku s ohledem na cíle klienta.
 • Jak pracovat se zvláštní kategorií klientů - vegany, vegetariány, vitariány, zvláštnosti ve stravě mladistvých a starších klientů.
 • Základy sportovní výživy - jídlo před a po tréninku, zařazení suplementů.
 • Doplňky stravy, bylinky, sladidla a marketingové tahy, rozpoznat cílenou reklamu.
 • Dietologii a systém diet ve zdravotnictví - jak určit klienta, se kterým mohu pracovat a naopak.
 • Postavení výživového poradce, jeho role a úkoly.
 • Bioimpedance a další využití pomůcek pro měření tělesných komponent a proporcí.
 • Fyziologii trávení živin a anatomii.
 • Funkce trávícího systému.
 • Metabolické procesy.
 • Makroživiny (bílkoviny, tuky, sacharidy, využitelnost živin v organismu, nejvýznamnější zdroje).
 • Mikroživiny (vitamíny, minerální látky, enzymy, stopové látky, jejich úloha v organismu, výskyt v potravinách a důležitost ve výživě zvláštních kategorií klientů).
 • Výpočty indexů tělesné hmotnosti (BMI, BMR, WHR).
 • Základy zdravé výživy.
 • Technologii výživy.
 • Absolvujete semináře Psychologie a První pomoci.

 

Získáte nejen hluboké znalosti z oboru výživového poradce, ale naučíte se i správně pracovat se svými budoucími klienty.

 

Kurzem Poradce pro výživu Vás provedou

MUDr. Jan Hlaveš
lektor

Mgr. Bc. Eliška Servusová, Ph.D.
lektorka

Sabina Škrabská
lektorka

Michal Komosný
lektor

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Dominika Handlová absolventka Osobní trenér fitness a Poradce pro výživu - online
Kurz poradce pro výživu byl pro mně velkým přínosem a vlastně splněným snem a cílem. Už pár let jsem přemýšlela o absolvování kurzu Poradce pro výživu a Osobního trenéra fitness, ale známe to každý, nemohla jsem se odhodlat a teď můžu říct, že jsem si vybrala nejlépe, jak jsem mohla. Po absolvování fitness kurzu u Improve Academy, který mě přesvědčil, že na této akademii jsou opravdový profesionálové, kteří nejen, že přednášejí, co mají, ale opravdu tím žijou, baví je to a vždy Vám přátelsky poradí, jsem ani neváhala, kde absolvuji svůj druhý cíl - Poradce pro výživu. Kurzem Vás provází dva super lektoři - Honzík a Sabča. Oba dva dělají přesně, to co je baví. Vidíte na nich nadšení s kterým Vás chtějí vše naučit, i když s některými z nás musí mít občas trpělivost, ale nebudu Vám lhát, že Vás to vše naučí a vy se vůbec nebudete muset učit. Přeci jenom aspoň parkrát se do skript podívat musíte, ale pokud Vás Výživa baví a zajímáte se o ní, velkou spoustu věcí se naučíte na přednáškách, které Honzík se Sabčou vedou hlavně zajímavou a zábavnou formou, kterou si vše lépe zapamatujete a hlavně se můžete kdykoliv na cokoliv zeptat.
Já jsem absolvovala kurz ve “špatném covidím roku”, kde jsme se nemohli všichni vidět osobně, takže jsme měli přednášky on-line formou, ale můžu říct, že Improve Academy se o přednášky postarali s velkou kvalitou!! Všemu jsem dobře rozumněla, vše jsem dobře pochopila a když ne, na vše jsem se zeptala. On-line přednášky mají své velké plus, nemusíte nikam dojíždět, pustíte si přednášku na notebooku a klidně se můžete učit ještě z postele.
Jestli ještě někdo přemýšlíte, jako jsem dlouho přemýšlela já, pojďte do toho, na nic nečekejte! Nenechte si ty své sny a cíle utéct!
Děkuji Improve Academy za vše
Lucie Kočová absolventka kurzu Poradce pro výživu

Pokud jde o kurz výživového poradce, mohu ho vřele doporučit. V kurzu jsem se naučila spoustu nových věcí a načerpala velké množství informací. Osobně mohu doporučit, zejména Honzu a Elišku, které považuji za opravdové odborníky, kteří umějí vše hezky vysvětlit a oceňuji jejich ochotu pomoci, když něco nejde, snaží se vždy vyjít vstříc. Za mě spokojenost 🙂

Sára Buršíková studentka Université Nice-Sophia Antipolis

S kurzem Instruktor fitness a Poradce pro výživu jsem velice spokojená především díky tomu, že se nejede striktně podle "plánů", ale je zde prostor na to, co vás opravdu zajímá a na dotazy a připomínky. Díky tomu byl kurz velice zajímavý a naučný. Dalším velikým plus těchto kurzů je to, že je vede relativně velká skupina odborníků a můžete se setkat s více názory, náhledy ale také získáte více informací.

Místo výuky kurzu výživového poradce v Praze

 

Místo výuky kurzu výživového poradce v Brně

Výzkumný ústav veterinárního lékařství, v. v. i. - zasedací místnost

 

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu výživového poradce

Po absolvování rekvalifikačního programu Poradce pro výživu budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše motto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Přihláška do kurzu

  Vyplňte prosím všechny údaje označené *

  Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečné osvědčení s celostátní platností! Oprava chybných či neúplných údajů na osvědčení je zpoplatněna částkou 500 Kč (včetně poštovného a balného). Věnujte proto vyplnění přihlášky pozornost.

  Pokud nebude kurzovné uhrazeno do 3 pracovních dní od data podání přihlášky, bude přihláška automaticky vyřazena z naší evidence a Vaše místo v kurzu připadne dalšímu zájemci.

  Kurz *

  Umístění kurzu *

  Pokud jste studentem, vyplňte název instituce, kde studujete:

  Titul

  Jméno a příjmení *

  Adresa (Ulice, město, PSČ)*

  Telefon *

  E-mail *

  Datum narození *

  Místo narození *

  Vzdělání *

  Vzkaz

  Odkud jste se o nás dozvěděli?

  Kód


   


   

   

  Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy, pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.