Informace o kurzu - Výživový poradce
v Praze

Výživový poradce (Poradce pro výživu)

v akci za 7 100 Kč + workshop Výživa těhotných, kojících a dětí zdarma

(platí pro studenty středních a vysokých škol + studenty naší akademie / původní cena 8 900 Kč)

Kurz Výživový poradce je vhodný pro každého, kdo se věnuje zdravému životnímu stylu, zajímá se o zdravé potraviny a racionální přístup ke stravování. Kurz je akreditovaný MŠMT a úspěšný absolvent získá vedle komplexních dovedností také osvědčení, na základě kterého si může založit živnost.

Zakoupením tohoto kurzu přispějete částkou 1 000 Kč na dobrou věc.

>> více informací <<

Výhody našeho kurzu výživového poradce

 

Akreditováno MŠMT
Akreditace od MŠMT (Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy) Vám zaručuje standard, který je na kurz kladen. Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky dostanete certifikát, který Vám díky akreditaci poslouží jako podklad pro získání živnostenského listu. S ním se můžete věnovat tréninku vlastních klientů.  
Rekvalifikační kurz
Díky tomu, že je náš kurz rekvalifikační, může Vám být uhrazen Úřadem práce. Pro více informací nebo pro pomoc s potřebnými dokumenty nás neváhejte kontaktovat.

Komplexní studium
Kritický a objektivní náhled na problematiku opřen o zkušenosti lektorů oboru. Společné přednášky s ostatními kurzy umožňuje rozšiřovat si obzory nad rámec kurzu Poradce pro výživu.

Individuální přístup
Umíme zajistit i plně indivduální studium založené na osobních konzultacích mimo výuku i prostory v kombinaci se samostudiem a online konzultací. Úkolem tohoto přístupu je připravit studenta ke zkoušce. Doba závisí na intenzitě a pravidelnosti konzultací.

Tým odborníků
Na kurzu se podílí špičky v oboru výřivového poradenství a odbornou záštitou kurzu je Eliška Dlouhá.

Moderní prostředí
Studenty školíme v Hotel Plus Prague - vybavená učebna (televize k propojení s PC), promítací sálek (plátno, projektor) a vybavený kuchyňský koutek pro samoobslužné občerstvení během celodenní výuky. Některé z přednášek se mohou konat i v posilovně FitnessAction. Prostory této posilovny byly projektovány přímo pro účely tréninku. Pro zastánce klasických forem posilování jsou zde stroje, cardio a volné váhy ve slušivém a především funkčním stylu TechnoGym. K dispozici jsou nejen moderní stroje, činky, ale i komfortní cardio. Máte možnost tréninku i s vlastní váhou těla s pomůckami TRX, Aquahit, Bosu, GUN-eX atd.

120 hodin výuky
Hodinová dotace našeho kurzu Poradce pro výživu je 120 hodin, které absolvujete během 3 měsíců.

Studijní materiály v ceně
Každý student získá výukové materiály v elektronické podobě. V případě, že by chtěl materiály tištěné, je možno si je u nás zakoupit.

Slevy pro absolventy
Absolventům se otevírají dveře dalšího vzdělávání se slevou jak formou nástaveb ke kurzům, tak formou workshopů, které prohlubují již tak obsáhlé znalosti.

Začátek a průběh kurzu

Další kurz: od 5. 1. 2019 do 8. 3. 2019 (závěrečná zkouška)

Kurz začíná 5. 1. 2019 v Praze, a končí 8. 3. 2018.  Přednášky dietologie jsou směrovány na tyto víkendy:
Výuka probíhá v tyto víkendy: 5. - 6. 1. / 12. - 13. 1. / 19. - 20. 1. / 26. - 27. 1. / 2. - 3. 2. / 9.  - 10. 2. / 16. - 17. 2. / 23. - 24. 2. 2019

Ostatní předměty jsou v termínech v součinnosti s ostatními kurzy, přesný rovrh najdete po přihlášení do kurzu ve studentské sekci nebo na dotaz na studium@improveacademy.cz
Dietologické přednášky se konají v konferenční místnosti hotelu Plus Prague, s.r.o. Některé praktické semináře jsou ve Fit2B nebo Fitness Action.

Pro získání certifikátu musíte absolvovat minimální docházku 80% ze 120 hodin výuky - 100 hodin teorie, 20 hodin praxe. Napsat seminární práci a složit závěrečnou zkoušku.

 

V kurzu Poradce pro výživu se naučíte

 • Vypočítat a sestavit jídelníček na míru, orientovat se v kalorických tabulkách.
 • Rozdělit živiny, jídlo během dne, absolvuji praktickou ukázku s ohledem na cíle klienta.
 • Jak pracovat se zvláštní kategorií klientů - vegany, vegetariány, vitariány, zvláštnosti ve stravě mladistvých a starších klientů.
 • Základy sportovní výživy - jídlo před a po tréninku, zařazení suplementů.
 • Doplňky stravy, bylinky, sladidla a marketingové tahy, rozpoznat cílenou reklamu.
 • Dietologii a systém diet ve zdravotnictví - jak určit klienta, se kterým mohu pracovat a naopak.
 • Postavení výživového poradce, jeho role a úkoly.
 • Bioimpedance a další využití pomůcek pro měření tělesných komponent a proporcí.
 • Fyziologii trávení živin a anatomii.
 • Funkce trávícího systému.
 • Metabolické procesy.
 • Makroživiny (bílkoviny, tuky, sacharidy, využitelnost živin v organismu, nejvýznamnější zdroje).
 • Mikroživiny (vitamíny,minerální látky, enzymy, stopové látky, jejich úloha v organismu, výskyt v potravinách a důležitost ve výživě zvláštních kategorií klientů).
 • Práci s indexy tělesné hmotnosti (BMI, BMR, WHR).
 • Základy zdravé výživy.
 • Technologii výživy.
 • Absolvujete semináře psychologie, tradiční čínské medicíny a první pomoci.

 

Získáte hluboké znalosti z oboru výživového poradce, ale naučíte se i správně pracovat se svým klientem.

Kurzem Poradce pro výživu vás provedou

Eliška Dlouhá
odborná záštita, lektorka

Jan Hlaveš
lektor

Silvie Nosková
lektor

Marcela Budínská
lektorka

Reference

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sára Buršíková studentka Université Nice-Sophia Antipolis
S kurzem Instruktor fitness a Poradce pro výživu jsem velice spokojená především díky tomu, že se nejede striktně podle "plánů", ale je zde prostor na to, co vás opravdu zajímá a na dotazy a připomínky. Díky tomu byl kurz velice zajímavý a naučný. Dalším velikým plus těchto kurzů je to, že je vede relativně velká skupina odborníků a můžete se setkat s více názory, náhledy ale také získáte více informací.

Místo výuky kurzu výživového poradce v Praze

Doporučené kurzy a workshopy ke kurzu výživového poradce

Po absolvování kurzu Poradce pro výživu budete mít veškeré potřebné znalosti k vykonávání profese. Ale jak říká naše moto - IMPROVE YOURSELF, je dobré se zdokonalovat a být vždy krok napřed před konkurencí, proto poskytujeme i následné vzdělávání v dalších kurzech a workshopech, a to včetně absolventských slev.

 

Přihláška do kurzu

Vyplňte prosím všechny údaje označené *

Po zapracování přihlášky dostanete detailní informace ke zvolenému kurzu a jeho průběhu. Přihlášení do kurzu se stává závazným (tzn. také podléhajícím storno poplatkům) až po jeho zaplacení a důkladném prostudování Instrukcí z Vaší strany. Přihlášku vyplňte prosím správně, diakriticky včetně interpunkce, tyto údaje jsou použity i na závěrečný certifikát!

Kurz *

Pokud se chcete přihlásit i do dalších kurzů, zatrhněte je, získáte na ně slevu:

Instruktor jógy (-3 600 Kč)Instruktor fitness (-2 600 Kč)Sportovní masáž (-3 000 Kč)Instruktor jógy (-3 600 Kč)Fyziofitness víkendWorkshop (-400)

Pokud jste studentem, vyplňte název instituce, kde studujete:

Titul *

Jméno a příjmení *

Adresa (Ulice, město, PSČ)*

Telefon *

E-mail *

Datum narození *

Místo narození *

Dosažené vzdělání *

Vzkaz

 

 

 

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů - V souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce firmy Improve Academy s.r.o., pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi.