Marta Nováková

 

Lektorka kurzu Učitel jógy v Praze, Instruktorka II. třídy

absolventka kurzů: Specializace Hatha jógy. Jóga pro těhotné. Kurz jógové filosofie. “Seniorem s radostí”. Jógové semináře pro dětskou jógu.

Martu jako instruktorku můžete potkat v několika pražských studiích, v otevřených lekcích i uzavřených kurzech. Zaměřuje se na hatha a vinjása jógu s důrazem na správné provedení pozic, své klienty se snaží vést k vlastnímu nitru. Ve své osobní praxi se vedle cvičení jógy věnuje Vipassaně - meditaci vhledu, za kterou pravidelně jezdí na Srí lanku k místnímu učiteli. Dále ráda cestuje a pořádá jógové víkendy. Martu jste v Improve mohli potkat ve workshopech "Jak na ásány krůček po krůčku" a od podzimu 2020 bude stálou lektorkou v instruktorském kurzu pro cvičební praxi.

“Sportem žiju od malička. Atletice a triatlonu jsem se věnovala závodně, vyzkoušela různé kolektivní sporty nebo aerobik, ale až na hodinách jógy jsem poznala ideální kombinaci fyzické aktivity a zklidnění mysli, kterou toto cvičení přináší. V tu chvíli jsem věděla, že jsem se našla. Instruktorský kurz jógy jsem původně dělala čistě ze zvědavosti. Postupně mi ale různé souvislosti do sebe začaly zapadat, najednou jsem věděla kde stojím a proč po této cestě jdu, to mi dodalo potřebné sebevědomí a začala jsem předcvičovat. Nejprve ve svém blízkém okolí, pak brát různé záskoky, dnes vedu několik svých hodin týdně. Na jaře roku 2015 jsem se rozhodla po 13 letech opustit práci v reklamě a vydala se na dobrodružné toulky po Asii. To znamenalo mimo jiné i 3 měsíce strávené v Indii, kde jsem vyhledávala místní učitele jógy. Postupně jsem se posunula i k meditaci, která je s jógou pevně propojená.”

"Prostřednictvím jógy chci pomáhat studentům najít jejich vnitřní rovnováhu a dát jim příležitost přijmout tuto tělesnou a duchovní nauku jako pevnou součást životního stylu."

 

Kurzy, ve kterých školí: Učitel jógy
Místo školení: Praha