Jógové pobyty s Improve Academy

Rožnovské pivní lázně – 4 noci

Jógu tady prožijete v šesti návazných lekcích vedených Čestmírem Potočkem. Kurz je zaměřen k základům pránájámy a pratjáhary. S tím souvisí výuka a praxe očistných technik hathajógy a příslušných ásan. Do programu jsou začleněny i relaxační techniky včetně masáže a v potřebné míře zdravotní tělovýchova jako přípravná cvičení pro jógu.
Jaký prospěch můžete od tohoto kurzu očekávat? Citlivou prací s dechem a pozorností se vám může otevřít jiný pohled na váš vnitřní svět, svět těla i duše. Vnější podněty přestanou být tím nejdůležitějším na světě a mysl se počne měnit v zrcadlo zobrazující Skutečnost – vědomí. Přinejmenším poznáte ozdravný vliv vědomého dýchání na fyzické tělo a možná někdo z vás poprvé procítí tělo energií – pránické tělo.
Toto vše nás společně připravuje ke stěžejní činnosti jógina, a tou je meditace. Uvědomíme si, že jóga je životní styl a všechny díly Patandžálího aštángajógy – osmidílné cesty se vzájemně prolínají a není možné se jim učit odděleně.

V dnešní době je jóga velmi oblíbená a málokdy pochopena správně. Často se stane komerční záležitostí, zvláště v době instagramové, kdy můžeme sledovat úžasné a inspirativní fotky, videa jóginů z celého světa, nabídky „jógového“ vybavení a nezbytného „dresscode“, šperků a pobytů v luxusních resortech. Když se přidáte k nám, dostane se vám výuky nezkomercializované jógy v očistném období rovnodennosti. Tomu přispěje pobyt v luxusně zrekonstruovaném objektu, kde se také nacházejí lázně. Na lázeňské procedury získáte po dobu pobytu extra ceny. Překrásné a čisté prostředí Vsetínských vrchů otevře cestu prožitkům lekcí klasické jógy s Čestmírem Potočkem, žákem Mistrů jógy a odborným garantem instruktorských kurzů jógy v Improve Academy.

Přibližný časový harmonogram jógy: navazující dvou až dvou a půl hodinové bloky

čtvrtek až sobota
8:00 – 10:00 ranní protažení, teorie
16:00 – 18:30 praxe a opakování předchozího

Co vás čeká?

 • 4 noci,
 • možnost zajištění vlastního stravování/snídaně/polopenze/plná penze,
 • výlety,
 • Nordic walking,
 • dvakrát denně cvičení jógy,
 • pobytem a cvičením vás provedou lektoři Improve Academy.

Cena

4 900 Kč – V ceně je zahrnuto ubytování a snídaně, slevy na lázeňské procedury, nordic walking a jiné.

Termín 

Termín 20. 9. – 23. 9. 2018 (příjezd 19. 9. 2018 večer) čtyři noci, 6 lekcí jógy – cvičení i přednášky, slevy na lázeňské procedury a místní produkty)

Místo

Rožnovské pivní lázně – tradiční budova z roku 1712 s vlastní restaurací, lázněmi, čokoládovnou a pivem.

Lektoři

Jóga – Ing. Čestmír Potoček (odborný garant kurzu Instruktor jógy, učitel a instruktor jógy 1. třídy a terapeut sebeozdravných technik Borise Tichanovského, člen Sdružení učitelů jógy ČR.)
Vychází převážně z metod uvedených v literatuře škol svámí Gítánandy Giriho, školy svámí Satjánandy, svámí Mahéšvaránandy a škol tantrických.

Nordic walking, cvičení a průvodcovství – Ing. Jaromír Beneš (spolumajitel RPL, absolvent kurzu Funkční trenér se zdravotním zaměřením).

Zaměření praxe jógy

Hlavním tématem bude dechové cvičení a pránájáma, dalšími tématy budou očistné techniky těla, mysli a srdce. Dále cvičení pozornosti a vnímání energetického těla. Výuka ásan podle hathajógy.

Vedle praktického cvičení ásan i ostatní aspekty jógy –  jama, nijama, očistné techniky, filosofie, pránájáma, životní styl a osobnost jogína.

Vychází převážně z metod uvedených v literatuře škol svámí Gítánandy Giriho, školy svámí Satjánandy, svámí Mahéšvaránandy a škol tantrických. Kurz povede učitel jógy a instruktor jógy 1. třídy Ing. Čestmír Potoček, člen Sdružení učitelů jógy ČR.

Další program

 • Ranní nordic walking na Radhošť
 • Valašské muzeum v přírodě
 • Jurkovičova rozhledna
 • Snídaně v přírodě
 • Možnost dalších aktivit v lázních a okolí například jízda a koni na ranči Bučiska, koloběžky z Pusteven, golf, kola a další
 • Nordic walking – dynamická chůze s holemi
 • Radhošť – posvátná 1129 m vysoká hora s výhledem na Beskydy, Valašsko, Jeseníky, Malou a Velkou Fatru. Zde se v dávných dobách uctíval pohanský bůh pohostinnosti, úrody a plodnosti Radegast – nazýván také bohem slunce, války a vítězství, než jeho modlu Konstantin s Metodějem v devátém století nechai zbořit.
 • Jurkovičova rozhledna – novodobá rozhledna nad valašským muzeem postavená podle plánu z 19. Století

Prohlédněte si naše minulé pobytové akce

Rovensko

Šest nocí v horské vesnici Rovensko, polopenze v bio kvalitě, dva výlety, dvakrát denně cvičení jógy, přednášky.