Alexandr Paikert


Od dětství jsem se zajímal o různé duchovní směry, filozofii a náboženství. Byl jsem také obdařen dobrou tělesnou zdatností. Chodíval jsem na lekce jógy už kolem roku 1975, tehdy k Miladě Bartoňové.
Později přišly povinnosti, studia, práce a k józe jsem se vrátil někdy v roce 1998, když jsem v Praze na doporučení známých navštívil přednášku Paramahansy svámího Mahéšvaránandy (Svámídžího). Byla zajímavá, ale zpočátku jsem nebyl příliš oslněn. Teprve v průběhu dalších let, kdy jsem začal jezdit na jeho semináře, jsem začal objevovat, že pod prvním dojmem bezprostředního a veselého vyprávění o běžných lidských věcech se skrývá hluboká moudrost a filozofie.

Častěji jsem navštěvoval jeho satsangy (setkání s Pravdou) a témata byla pro mě stále hlubší a zajímavější. Začal jsem cvičit jógu podle Systému Jóga v denním životě. Svámídží doporučoval tuto cestu jako vstupní bránu do světa poznání a širších souvislostí. Brzy jsem to začal vnímat a přijímat toto komplexní učení plnými doušky. Stal jsem se jeho žákem – tedy získal od něj osobní mantru - a začal jsem se připravovat na roli cvičitele jógy. Později jsem obdržel i svoje duchovní jméno – Sevapuri (seva = služba, puri = místo, sídlo).

V roce 2006 jsem absolvoval zkoušky a získal mezinárodní certifikát cvičitele jógy, vydaný organizací International Sri Deep Madhavananda Ashram Fellowship se sídlem ve Vídni, který mě opravňuje vést kurzy jógy pro veřejnost. Od té doby vedu řadu kurzů a seminářů ve firmách, v centrech Společnosti Jóga v denním životě a v Improve academy. V roce 2013 jsem se rozhodl začít učit jógu jako soukromý učitel pro všechny zájemce.

Kurzy, ve kterých školí: Učitel jógy
Místo školení: Praha